Jak stvořit letní hit?

30. července 2013 v 13:59 | Prasopiska |  (Ne)užitečné tipy
Ano, vím, že s tímto návodem jsem měla přispět už na začátku prázdnin, neboť teď je konkurence příliš velká, ale nezoufejte - třeba zabodujete! Tedy pardon… určitě zabodujete! Řiďte se mými radami a bude z vás hvězda přes noc!

I. Originalita
Cože? Vážně si myslíte, že potřebujete něco takového! S originalitou se moc daleko nedostanete. Radši se držte hlavního proudu.

II. Text
Vymyslet jej se možná zdá těžké, ale není tomu tak! Pokud se řídíte bodem č. 1, nemusíte si příliš namáhat hlavu. Co chtějí lidé o prázdninách? Bavit se, tančit, pít, pít, pít a hlavně - potkat svoji letní lásku (tohle je spíš pro děvčata, i když…) popřípadě někoho na jednu noc. Teď vzhůru do vymýšlení! Snažte se, aby lidi u vaší písničky nemuseli moc přemýšlet, jelikož v létě se na všechno zásadně trsá! Nezapomínejte taky na to, že refrén je nejdůležitější - když se to tak vezme, klidně postačí, když budete celou dobu jen opakovat refrén. Nezapomínejte taky na vzdychy "óch" a "ách". Lidi je žerou!

III. Hudba samotná
Opět upíráme oči k bodu číslo jedna - s originalitou vytřete podlahu! Váš hit by měl být hlavně taneční. Nacpěte tam obyčejné tuc tuc. Kdyby to lidem vadilo, tak by to přeci neposlouchali, ne? Aby tuc tuc nebylo až tak nápadný, přidejte nějakou jednoduchou melodii, která se bude opakovat dokola a dokola a dokola a… dokola. Tedy, kromě části po refrénu - po něm totiž musí lidi tucat nejvíc! Elektronika frčí, tudíž nepotřebujete umět na žádné nástroje.

IV. Ale co mám dělat, když neumím zpívat? Kde sehnat zpěváka?
S tím si nedělej starosti - od čeho asi existují všechny ty programy, které ti upraví hlas? Abys je používal! Čím víc, tím líp! A zpěv naživo? O playbacku jste snad nikdy neslyšeli? Tak to koukejte napravit' Navíc vypadá hustě, když si lidi myslí, že zvracíte a zpíváte zároveň!

V. Videoklip
Zde platí pravidlo nahoře bez - sežeňte ve svém okolí co nejvíc hezkých holek, které klidně odhodí svršky. Bylo by vhodné, aby děvčata reprezentovala dnešní ideál krásy - vystouplá žebra, ksicht jak barbína a kozy vypadající jak nafukovací balonky. S prostředím si nelámejte hlavu, je přeci všeobecně známý fakt, že když chcete dělat letní hit, Devět letní hitmakerů z deseti doporučuje prostředí nějaké párty, kde můžou vaše děvky (pardon, děvčátka) a jejich dudy společně skákat. Bez hopsání to nepůjde, vážení. V případě nouze sežeňte takový ten nafukovací hrad pro děti - i tam se dá natáčet!

VI. Propagace
Na té nešetřit! Ty peníze se vám stoprocentně vrátí!
---
Tramtadadá! Hit je na světě!
Tip na závěr: Přizvěte si toho týpka, co si říká feat. Má fakt dobrý pecky, neprohloupíte!

A jaký že letní hit poslouchám já? No přeci tento:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 14. května 2015 v 16:22 | Reagovat

Nevíš, proč mám pocit, že přesně tím se většina letních písniček řídí? Fuj, to jsem se zase naštvala, když jsem si uvědomila, že je to pravda. No nic, jdu si poslechnout Holiday (od Scorpions), abych si zlepšila náladu, protože je to asi jediná píseň o létě, co znám, a vážně se mi líbí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama