Obsazení aneb Seznam postav

9. července 2013 v 20:25 | Rádoby datlér amatér |  Ti "správní"

Článek bude v budoucnu často editován. Postavy do tohoto seznamu přibudou, až se objeví v příběhu - kvůli možným spoilerům.

Vypravěč
Postava, která autorce dělá nejvíc problémů, ačkoliv v příběhu sama nevystupuje - pouze jej vypráví. Někdy bývá příběhem tak znechucena, že přidává ironické poznámky. Nikdo neví, jak vypadá. Dle všeho jde o telepata, jinak bychomsi nemohli číst myšlenky "hrdinů".

Monika Nováková
Tato čtrnáctiletá dívčina je ke své (ne)malé radosti hlavní postavou celého příběhu. Pyšní se hustými, trochu zvlněnými hnědými vlasy, které jí sahají dle všeho kamsi pod pas. Jak už u hlavních hrdinek bývá zvykem, Monika rozhodně nepatří mezi populární děvčata - radši sedí v koutě s knížkou. Mnoho lidí jí říká, že si tím určitě zničila oči, ale to není pravda - se zrakem má problémy odjakživa (a odjakmrtva). Nikdo ji nikdy neviděl bez brýlí, které jen zvýrazňují poněkud menší oči, jež mají stejný odstín jako vlasy. Nevytváří si na věci vlastní názory, neboť nikoho prý nezajímají. Učivo nechápe, jen se jej nadrtí.
Cosi fako fotky:
Ano, jistě jste si všichni všimli, že tento obrázek je z loga příběhu. Na původním obrázku má děvče bílé vlasy, tak jsem zkusila kombinaci ztráty barev, nabarvení trošku do modré a snížení světlosti. Hm, nezabralo to. Nevadí, stejně je jí to hodně podobné - až na to, že nemá brýle. (Na ty jsem si netroufla.)

Tady by to chtělo trochu zkusit změnit ten účes, no, ale s tím už nic nenadělám - Anime Face Maker či jak se to jmenuje, má poněkud omezený výběr účesů. Plusko za brýle a košili v její oblíbené barvě.

Nikola Vaníková
Rovnou by se mohla přejmenovat na Mirku Dušínovou - nikoho tak skrznaskrz nechutně kladného už nenajdete. Když to zkombinujete s jejím vzhledem - modrýma očima a blonďatými vlasy - dojdete k názoru, že je to nejspíš anděl. Ví vždy, co je správné, všem pomůže a nikdo se v její blízkosti nebojí, že by mu někdo ublížil. Poněkud přeceňuje ostatní - myslí si, že když ona pomůž jim, budou oni pomáhat jí, do toho se však již dotyčným nechce. Ačkoliv si to nechce přiznat, je strašně snadno ovlivnitelná a naivní. Jestli ji chcete odehnat, přivolejte na ni kočku - je na ně alergická.
Ano, tento obrázek jste již mohli vidět u upoutávky. Je jí to hodně podobné, akorát ty vlasy by měly být rovnější.

Tohle je celá ona - téměř.

David (své příjmení nikdy neprozradil)
Jedna z nejstarších hlavních postav v příběhu - uběhlo již 17 let od jeho narození. (Ano, je to smutné, ale autorka si momentálně na postavy přes 20 netroufá.) Je dost vysoký, díky čemuž si vysloužil přezdívku "Žirafák", ale být vámi, nepoužívám ji. Ačkoliv se na první pohled tento hoch zdá být usměvavým a pohodářským sangvinikem, vždy spíš spěl k cholerikovi a pro facky nechodí daleko. Také dost rád "šokuje" nápisy na oblečení a svou vizáží, ne vždy se mu to však povede. Hlavně si zapamatujte jednu věc - jestli ho chcete obdarovat, nekupujte mu kýčovité hračičky a popová CD. Před dvěma lety utekl z domova.

Jo, celkem mu to je podobný, akorát by to chtělo trochu tmavší vlasy. A ta holka? Určitě v minulosti nějakou měl. Rozhodně to není Anežka.

Dobrý, akorát... ten dementní výraz...

Honza (což vlastně zřejmě ani není jeho jméno)
Sympatický zrzek, který je až podezřele tichý a "Tichá voda břehy mele" u něj platí dvojnásob. Přišel sem odkudsi z jiného světa - tedy, přišel není úplně to pravé slovo - rozhodně tu netrčí dobrovolně. Naštěstí má talent na jazyky (a taky je jeho rodná řeč mix mezi češtinou a slovenštinou, no), takže se celkem orientuje. Nesnáší lidi bez názorů, Monika není výjimkou. Pravopis nepatří mezi jeho silné stránky... a chemie taky ne. Nechápe, proč si lidi stěžují na vládu a nic s tím nedělají - kdyby jeho štvala vláda, už by přece s ostatními plánoval její svrhnutí! Hoch činu.
No... ale jo, jde to... a žádný obrázek jemu podobný jsem nenašla...

Anežka
Držitelka titulu "Nejstarší postava v příběhu, která je důležitá" - je jí 18 let. Má ráda zelenou barvu - stejně zelenou jako její oči. Cop si ze zásady češe na levou stranu. Ačkoliv o svůj vzhled pečuje, nepatří mezi namyšlené pipky. Ráda kreslí. Nerada to přiznává, ale je "tak trochu" kleptomanka. Držte od ní všechny laky na nehty, tužky a jiné věci, které by ji mohly zaujmout, dál, nebo o ně přijdete. I když to tak nevypadá, je společenská a ráda se baví s lidmi. Tak trochu se zakoukala do Davida. Když na to přišel, řekl jí narovinu, že s ní chodit nechce, jenže ona si na něj myslet nepřestala.
No... ten cop měl být delší, ale jinak dobrý...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama