"Ale když ti škareďouncí haters Džusíkovi jen závidí!"

21. října 2013 v 20:43 | Prasopiska |  Záznamy mozkové činnosti
Ano, pomrvila jsem Džusíkovo jméno. Ano, tenhle článek bude úvaha. Ano, bude to o haters a fans Džusíka a Těch-co-kráčí-jedním-směrem-jak-trpajzlíci-ve-Sněhurce. A ano, vím, že vám to došlo, a akorát zbytečně plýtvám slovem ano.


Inu, milé děti, každý posloucháme hudbu. Předchozí větu mi laskavě nevyvracejte, vím o existenci neslyšících (fajn, teď jsem si to vyvrátila sama). Každý máme svého oblíbené interprety a dáváme to nějakým způsobem najevo. Třeba tím, že je - no nekecej - posloucháme. Některé dívky však mají potřebu své hudební idoly cpát i druhým a pak se diví, že na ně ostatní nahlíží s opovržením. Proč vlastně lidi nemají tu jistou skupinu a toho jistého zpěváka rádi? Proč prohlašují, že to jsou buzny a jejich posluchačky jsou vlhké třináctky? Co je k tomu vede? Proč by (ne)měli haters dávat najevo svůj názor?

Odpověď na to, proč tolik lidí nemá těchto pět chlapců plus jednoho sólistu rádo, je ve většině případů jednoduchá - jsou nám neustále cpáni pod nos ( a taky třeba ti lidé poslouchají jinou hudbu, že). Každou chvíli vyvede sólista nějakou kravinu, kterou rozmáznou ve všech možných bulvárech. Díky tomu o něm štěbetají drbny všeho věku v prostředcích veřejné hromadné dopravy i mimo ně. Těch pět taky vyvede nějakou blbost, něco řeknou a zase se informace o tom dostávají do uším lidí, kteří by radši o jejich existenci ani nevěděli. Každý nemáme rád někoho jiného. Některá z fanynek, která tohle čte, třeba nesnáší svoji sousedku. Co by cítila k paní (dejme tomu) Kropáčkové, když by o ní slyšela ze všech koutů všechno možné i nemožné? Nejspíš by se musela držet, aby svoji sousedku nezaškrtila. Snad chápete, co tím naznačuji.

Fanynky, ač to netuší, přimějí svým chováním k "hejtování" ještě víc lidí. Jakmile se někdo ozve, že zrovna tyto interprety nemá rád, hned se do něj pustí, že závidí. K tomu přidají román o tom, jak chlapci měli strašlivé dětství, jak se kvůli ošklivým haters trápí apod.

Milá děvčata (a pár chlapců, no), takhle ostatní od hejtění neodtáhnete. Naopak. Těžké dětství mělo plno slavných osobností a taky se tím jejich fanoušci většinou neohání, i když by mohli. Řekněme si upřímně, kdyby na vás každý bafal stragickým dětstvím svého miláčka, nejspíš byste mu brzy omlátili klávesnici o hlavu.

Sdílením videí, kde váš oblíbený zpěvák brečí kvůli haterům, taky situaci neuklidníte. To video jsem si radši nepouštěla, netuším tudíž, jak to ten mladý hoch myslel, ale... je to blbost. Možná si to sám v tu chvíli neuvědomil, ale akorát nahrává haterům do karet. Sakra, je to chlap! Tím samosebou nechci říct, že by kvůli tomu neměl právo bulet, ale prosím - ne do videa. Fanynky ho možná kvůli tomu začnou litovat a pošlou mu kapesníčky z opačného konce zeměkoule, druhý tábor však akorát utvrdí v názoru, že je "buzna pro vlhký třináctky". Plno interpretů mělo či má (a ještě bude mít) nějaký tábor "anti *doplň si jméno*", jenže nikdo z nich kvůli tomu na veřejnosti nebrečí (navíc tak nějak mohl od začátku tušit, že se najdou lidé, kterým jeho hudba prostě nesedne). Srdceryvné popisy toho, jak díky nadávkám hubnou a radši nevyvádí blbosti na veřejnosti, spadají do té samé kategorie.

Inu, teď bych se měla zaměřit i na druhý tábor, což taky udělám. Podle mě mají haters právo na zakládání anti-stránek, tudíž by měly fanynky přestat s nahlašováním - koneckonců, žijeme ve svobodné zemi, každý můžeme říct svůj názor... nebo ne? Možná se to tak lidem nezdá, ale i haters je komunita, která dovede držet při sobě. Přiznávám, že jsem tak trochu hater (ale asi jen trochu, no), s jednou haterskou "aktivitou" však nesouhlasím - navštěvování stránek fans kvůli nadávání a nahlašování. Fan, to byly možná dvě. Víte, jsem výborný počtář, a proto jsem šla na školu, na kterou jsem šla. Hups, trochu jsem odbočila, takže zase oklikou zpátky. Pokud si děvčátka začala, tak dobře, ale když je zrovna klid, nevidím to ráda. Zbytečně to "bouří vody".

Závěr? Podle mě by si měly obě skupiny "hrát na svém písečku" a "nerozkopávat bábovičky" tomu druhému.

Takže, zkouška - milé fanynky, co příště uděláte, až uvidíte stránku proti svému oblíbenci?

Předvedu jim svůj nádherný slovníček a nahlásím je, protože nikdo nesmí psát křivě o Džusíkovi!

Blbě. Prostě tu stránku nech být, neotvírej ji a žij dál. Bude to lepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 21. října 2013 v 23:29 | Reagovat

Proti zmíněné pětici nic nemám, ale od pohledu jsou mi hrozně nesympatičtí, takže si jejich písničky nehodlám ani nikdy pouštět. Spousta holek si může myslet, že jsou nejhezčí na světě. Pro mě jsou to ti moji Korejci a Japonci (a další Asiati) o kterých si zase spousta lidi myslí, že jsou předělaný holky a gayové k tomu.
A když už jsme u toho - jo přiznám, některý vypadají jak holky (já vypadat jak Ren tak jsem nejhezčí holka na světě) - ale na rozdíl od zmíněného sólisty zpívají jako kluci. Já jsem si ho nevšímala. Ale teď ho nemám moc ráda. Je to od doby, co jsem po poslechnutí písničky v rádiu řekla mojí sestře: "Ta holka zpívá docela dobře. Je to slavná zpěvačka?" a ona se skácela smíchy, že je to Bieber.
Já nic neříkám, hateři jsou a budou. Štve mě, když někdo hejtuje moje oblíbené interprety, ale co s tím asi tak nadělám? Nic. A tak s tím ani nic nedělám. Ale mrzí mě, že lidé nejsou ani ochotní si nějakou písničku poslechnout jen proto, že jsou z Asie.
Ale zase na druhou stranu mě dost naštvalo, když antifans sepsali petici proti několika členům jedné korejské skupiny jen proto, že byli z Číny. To už není jen hejtování, to už je doopravdy hnusný! Nenávidět někoho jen proto, že se narodil jinde, je vážně ubohý.

2 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 22. října 2013 v 20:46 | Reagovat

[1]: To s tou zpěvačkou mi připomnělo, že si jedna moje spolužačka myslela, že Baby zpívá Celine Dion :-D

To vážně lidi neposlouchaj někoho jen proto, že je z Asie? To maj teda docela blbý... snad se jim rozsvítí.

Petice? Kvůli místu narození? Tedy, zírám... lidská (s prominutím) blbost je větší jak moje představivost :-|
A to je zlý...

3 Hidasta Hidasta | Web | 28. října 2013 v 20:07 | Reagovat

Naprosto souhlasím... Když někdo řekne metalákovi, že jeho oblíbená skupina "je naprosto trapná, a všichni metalisti jsou hovada s mastnýma vlasama", projde to bez povšimnutí, maximálně něco sarkasticky poznamená. Ale když podobnou věc řekneš fanynce (v 99% případů :D) těch "klučičích" skupin, příp. sólistů, o kterých jsi se zmínila, je to "Ty mu jen závidíš! Co jsi dokázal ty? On je tak slavnej a tak pěknej, že nemáš právo vyjádřit nesouhlas s čímkoliv, co dělá!" atd...
Jsem toho názoru, ať se každý stará o to svoje, a ostatní nechá na pokoji. Hatery vážně neuznávám.
Nedá se nic dělat, ale vymytých mozků poslouchající tyhle moderní s***** (pardon) je v dnešní době většina, a co je oblíbené většinou se považuje za normální... tak si prostě dám do uší sluchátka, a kašlu na ně :-D

4 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 22. května 2015 v 22:40 | Reagovat

Někteří hateři dokážou být pěkně hnusní, ale fanynky také. U mě je to osobně ten případ, že mám prostě ráda jinou hudbu, zakládám si na výjimečných hlasech, takže asi nemám právo je soudit, ale můžu přece říct svůj názor.
Na svou oblíbenou hudbu jsem si vyslechla také dost urážek, i když se to nezdá.(Vysvětlíš mi, jak někdo může Wind of change od Scorpions nazvat dechovkou?), a přiznám se, reagovala jsem, ale spíše ironicky a se smíchem, a doopravdy jsem se s nimi vlastně nehádala.
Bláznění kolem těchto interpretů vážně nechápu. Ano, jsem také skalní fanynka, právě Scorpions, jenomže rozdíl je v tom, že bych  si vyslechla i jiný názor, a rozhodně bych neargumentovala, že měli těžké dětství (jejich zpěvák ano, mimochodem, svým způsobem), nebo že toho hodně dokázali. A nikdy, nikdy bych nehájila jako ony lidi, které vlastně neznám (a oni už vůbec ne, protože těchto šest si ani samo neskládá texty, a pochybuji, že většina z těch holek je vůbec vidělo naživo).
Opět povedený článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama