Což takhle dát si...

13. prosince 2013 v 21:50 | Rádoby datlér amatér |  Jednorázové trdlotiny
... další bajku? Tentokrát už poslední, vážně! Tedy - pokud mě ještě něco nenapadne...


"Páni. Jsou hezcí, populární, všichni je mají rádi! Kéž bych byla jako oni," řekla koala při pohledu na papoušky.
"Nevzdychej, vždyť jsi fajn!" snažil se jí zlepšit náladu lenochod.
"Možná pro tebe, ale pro nikoho jiného ne! Ani pro sebe!" naříkala.
"Jestli ti něco na tobě samotné vadí, můžeš to změnit," zkoušel ji povzbudit jiným způsobem. Netušil, jaké to bude mít důsledky.
"Fajn! Už vím, co udělám! Děkuju!" rozzářila se a odešla. Rozhodla se, že bude přesně jako papoušci. Měla však jeden problém - zatímco oni měli barevné peří, jí rostla šedobílá srst. Naštěstí dostala skvělý nápad - posbírá peří, které papoušci vypelichali, a udělá si z něj obleček. Když tak učinila, vyrazila za svými vzory. Překvapivě ji vzali mezi sebe. Byla tak nadšená, že si nevšimla uštěpačných poznámek některých z nich. Trávila s papoušky postupně čím dál víc času. Změnila se. Mluvila jako oni, jedla to samé, co oni, hrála jejich oblíbené hry a začínala si myslet, že je taky papoušek.
"Co takhle si dát závod v létání?" navrhl jednoho dne vůdce "papouščí" party. Všichni mu nápad odkývali, ještě dodávali, jak je skvělý. Po odpočítání skoro všichni vzletěli z větve - až na koalu, která už dočista zapomněla, kým vlastně je. Nedocházelo jí, že létat neumí, přesto skočila, místo vzlétnutí slétla a zabila se.
Ponaučení: Buďte sami sebou - radši. A hlavně... nezapomínejte, že neumíte létat!

Fajn, ohledně tohohle mě inspiroval jeden vtip o machrování. Fajn, nebyly tam vnitřnosti. Za to se omlouvám, možná někdy příště. A ano, bajka nakonec byla jen jedna - nápady na ostatní jsem jaksi zapomněla.
Inu já se radši poroučím. Čau, ahoj, nazdar a sláva špagetovému monstru!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lory Lory | Web | 19. prosince 2013 v 15:22 | Reagovat

Tak to bylp krutý, nejdřív jsem myslela, že to peří co posbírá na sebe přilepí, ale že skočí ze stromu a zabije se jsem nečekala! :-D Každopádně bajka a ponaučení jsou so good :) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama