Dnešní svět... jak originální nadpis!

9. února 2014 v 21:43 | Nelogična První, Druhá, Třetí, Stopadesátá |  Záznamy mozkové činnosti
"Ó, dnešní doba je táááák stráááášlivě špatná!"
"Fujky hnujky, ti třináctiletí smradi dělají hrozný krávoviny! Mně je čtrnáct a jen na tu jejich zkaženou generaci vejrám!"
"Kdo si myslí, že dnešní doba je v něčem dobrá, je ignorantský optimistický tamto, co neřeknu, jelikož by mě to zkazilo!"
Ne, v tomhle duchu se opravdu článek neponese.Ano, jak jste si jistě všimli, dnešní svět je jinačí než včerejší. Neuvěřitelné! Nikdo by vůůůůůbec nečekal, že se od těch pralidí nějak vyvineme! Vyvinuli jsme se strašně špatně! Měli jsme zůstat v jeskyních, fujky hnujky!

Snad jste pochopili, že předešlý odstavec myslím ironicky. Doba jde vpřed a lidstvo se nějakým tím směrem vyvíjet musí, to pochopí každé dítě. Když tak projíždím články na toto téma, vypadá to, jak kdybychom se řítili do záhuby. Podle mě je na nějakou tu apokalypsu ještě času dost. Navíc, tenhle svět není zas až tak špatný, jak někteří píší. Zkuste se na chvilku koukat na svět trošku optimističtěji, ano?

Co takhle se kouknout na to dobré? Neumíráme na kdejakou cácořinu, můžeme říct vlastní názor, dostaneme se snadněji k informacím, kvůli kterým bychom jinak museli převrátit aspoň tři knihovny vzhůru nohama. Můžeme napsat lidem žijícím na opačném konci světa, vyvěšovat na internetu svá veledíla i "veledíla", snadněji se dopravíme tam, kam potřebujeme a máme celkem dost možností jak se zabavit.

Nebudu zapírat, že mě "swážovci" neštvou, spíš naopak. Jenže... víte, díky čemu jsou "tááák strašňoulince zkažeňoučcí, hrubouncí, ošklivouncí a ještě jinačí"? Protože na ně ze všech stran bafá, že když nebudou dělat to, co dělají, nebudou vyspělí. Ano, děti se snaží předčasně dospět, ale tak tomu určitě bývalo i dřív. Akorát v minulosti bývala za známku dospělosti považována třeba schopnost postarat se o sebe i o jiné. Dneska se většině teenagerům pod pojmem "dospělost" vybaví chlast, cigarety a přísun lehkých děv all day all night. Kdyby jim to nebylo cpáno do hlavy, tak to nedělají.

Malé děti a tablet? Inu, je fajn, když si děti umí vyhledat informace nebo poslat tetě svoji fotku, ale může se stát závislákem. Jenže... kdo to může ovlivnit? Dítě nepozná tu pravou míru. Rodiče by měli své ťuťu ňuňu jaksi směřovat k tomu, aby u toho nesedělo celý den a taky se na chvilku "vyvenčilo".

Teď pár otázek na ty, co si pořád stěžují:
Co jste udělali pro to, aby se náš tááák strááášně zkažený svět zlepšil?
Všichni mluvíte o tom, jak dnešní děti neumí zdravit, ale kdy jste naposled někoho pozdravili vy?
Pokud cítíte, že další troška znečištění ovzduší způsobí katastrofu, proč nejedete do školy/práce/jinam na kole?

Víte, štve mě, že jakožto puberťáka mě lidi vidí jako "zkaženou mládež, co fetuje". Sednu si k počítači? Ha, to je špatně, určitě tam bude dělat voloviny! Radši ať otevře knihu! Samozřejmě, fakt, že dělám projekt do školy, je už pro tyto lidi nepodstatný, prostě u toho dřepím a jsem zkažená.
Vylezu ven? No to určitě jde někam chlastat? Tak to gratuluji, máte o tom, co dělám venku, lepší přehled jak já.
Vlezu do autobusu, dřepnu si na některé ze zadních míst, otevřu knihu a čtu. Po chvilce od knihy vzhlédnu a co to? Nade mnou stojí nějaká stařenka. Fajn pustím ji, ale stejně už patřím k té zkažené mládeži, jelikož čtu a nevěnuji pozornost okolí. To, že ji mohl pustit kdokoliv, kdo sedí přede mnou, není vůbec důležité. Prostě jsem zkažená.

Možná na mě teď budou někteří zdejší pesimisti čučet jak na idiota, ale to je mi jedno. V jiné době bych žít nechtěla, jelikož bych nejspíš nepřežila. Jen tak mimochodem - když si všichni stěžují na to, kolik je v televizi násilí, proč ji vůbec vlastní?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 royalcreation royalcreation | Web | 9. února 2014 v 21:53 | Reagovat

Úplne s tebou súhlasím :-) a s tými predsudkami...ľudia ich vždy mali a vždy ich mať aj budú ;-)

2 Nemesis Moriko Nemesis Moriko | E-mail | Web | 16. února 2014 v 19:54 | Reagovat

Nádherně výstižný článek. Naprosto s tebou souhlasím. I když "kdy jste naposled vy někoho pozdravili" - žiju na dědině, kde se zdraví každej na potkání, takže mám většinou spíš problém s tím, že pozdravím v centru ostravy ňákou paní, kerou sem v životě neviděla a všichni na mě čuměj jak na debila:-D

3 Denalia Denalia | Web | 17. února 2014 v 21:51 | Reagovat

Je nefér že sa aj k nám dokonalým (tým myslím mňa a zopár ľudí vyhrievacúcim sa v mojom tieni) správajú rovnako ako k tým "zlým"
A podla tohto článku ťa kvalifikujem do maej skupinky ktorá zastane po mojom boku po tom čo ovládnem svet
Cmuk!

4 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 25. února 2014 v 14:25 | Reagovat

[1]: A to je na předsudcích nejhorší :-(

[2]: Já jistou dobu zdravila všechny, co kolem mě prošli :-D naštěstí to už nedělám :-D

[3]: To potěší, no :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama