Už zase se přiživuju na TT

31. května 2014 v 22:50 | Nelogična |  Jednorázové trdlotiny
Ano, Nelogična se rozhodla přestat koukat na videa, zvednout mozkozadek a nakopat Múzu do múzozadku! Cha! Taky by mohla přestat blbnout s tím překladačem...
Jé, já mám vlastně psát na téma týdne! Hups. Ok, už se začnu chovat normálně a vyplodím nějaké to ženiální veledílo. Není totiž nad psaní o zvířátkách. Muhaha.


Byl krásný den a ovce se pokojně pásly. Tedy, většina z nich. Jeden malý beránek se rozhlížel okolo sebe a pozoroval ostatní. Nikdo nebyl úplně stejný jako on - tadyta měla odlišný názor na jejich pastýře, tomuhle se líbily jiné ovce než jemu, tamhleten byl víc upovídanější a takhle by tento výčet mohl pokračovat dál. Jsem jiný, pomyslel si. Odlišuji se od nich úplně vším! Jsem černá ovce... tedy beran!
Následně se uzavřel do sebe a přestal s ostatními ovcemi komunikovat.
"Co jsem ti udělala?" zeptala se ho jeho dotčená kamarádka.
"Jsem úplně jiný než vy ostatní! Nikdo mě nemůže chápat, jelikož není stejný jako já! Jsem vyvrhel!" zabečel. V tu chvíli si i jeho kamarádka začala všímat, že nikdo není ve všem jako ona. Po týdnu se k němu přidala a byli společně úplně jiní. Neustále si stěžovali na to, jak nikdo nechápe jejich jedinečnost. Postupem času se k nim přidávali i ostatní, takže nakonec bylo stádo složené z nepochopených černých ovcí - až na pár jedinců.
"Proč se takhle chováte?" zeptala se jich stará ovce, která toho už hodně zažila.
"Protože jsme úplně jiní!" dostalo se jí sborové odpovědi. Jen zavrtěla hlavou a shovívavě se usmála.
"Nejste jiní. Chováte se úplně stejně, ačkoliv proti tomu brojíte. Nechcete s tím přestat?"
Nastala chvilka mlčení a dlouhého uvažování.
"Každý je něčím jiný, ale to hned neznamená, že je nějak extra odlišný! Neexistují dvě ovce, které se shodnou na všem." Po tomto se jim rozsvítilo a od té doby už o sobě nikdo neprohlašoval, jak je strašně odlišný.
Zazvonil zvonec a... no, dál už to znáte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ang Ang | Web | 1. června 2014 v 6:59 | Reagovat

Takové hezké shrnutí dnešní společnosti :D

2 Choi Mari Choi Mari | Web | 1. června 2014 v 11:10 | Reagovat

To se povedlo. Já se přiznám, že si myslím, že jsem úplně jiná než všichni ostatní. Jenže na druhou stranu, já si na to nestěžuju. Jsem ráda, že nejsem stejná jako někteří jedinci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama