Na jaké straně jsem?

31. července 2014 v 22:50 | Nelogična |  Záznamy mozkové činnosti
Pozor, pozor, Nelogična opět zapojuje mozek, ačkoliv jde o vysoce bolestivou činnost! Hodlá psát dokonce na TéTéčko, ačkoliv je to tak mainstream. Hipstá!
"A jéje, toho jsem se bála!"


Tohle dělení je fakt černobílé, to snad uznává každý. Tedy... samozřejmě se najdou i černobílé věci, ale k tomu se (snad) nějak doberu. Já se ráda babrám mezi všemi různými odstíny šedi (ne, Padesát odstínů tentononcu jsem nečetla a ani tak nehodlám činit). Sama občas přemýšlím, jestli jsem superúžasnodokonalý hrdina, nebo zlý padouch, který schválně strká koťata na stromy. Kam jsem došla?

Plno lidí si stěžuje, jak je dnešní svět zkažený, a že oni, ti nejsvatější z nejsvatějších, tu prostě neobstojí, jelikož zlo vyhrává. Zajímalo by mě, kolik z nich ve skutečnosti opravdu patří k onomu dobru. Já to nejsem. Vím to moc dobře. Mám plno stinných stránek, občas se chovám jako absolutní idiot a v minulosti jsem udělala některé věci, za které bych si dala přes hubu (přitom nejsem násilnický člověk). Snad tu nikdo neměl iluzi svaté Nelogičny, ehm. Pokud ano, omlouvám se, ale musela jsem vám ji zničit. Jo a ještě něco - Ježíšek neexistuje. To jen, abych ukázala, jak děsně dovedu ničit představy.

Dle předchozího odstavce bych měla logicky patřit na stranu zla, jenže... to ke mně nějak nesedí. Na zlo se fakt nehodím. Kromě stinných stránek mám totiž i plno světlých, snažím se s lidmi jednat taktně, jsem poměrně slušná, nedovedu někomu bezdůvodně ublížit a v minulosti jsem dělala i věci, na které mohu být hrdá. No, hrdá je možná trošku silné slovo. Navíc mám poměrně skromný cíl - ovládnout svět díky armádě veverek, gumových kachniček a dalšího naverbovatelného zvířectva. Až to tu ovládnu, všechno se zlepší, slibuju! Čestný nelogičný!

Nepatřím ani na jednu stranu a jsem fakt ráda. Jsou lidé, jenž sami sebe nesnáší a považují se za zlo, ačkoliv to jsou úžasné osoby. A pak tu taky pobíhají "dobří" lidé, s kterými bych dobrovolně v jedné místnosti nestrávila ani zlomek sekundy. Vážně. Museli byste mě s nimi držet násilím.

Pro některé lidi možná budu "klaďas", pro jiné zas "to, co nikdy nemělo spatřit světlo světa". Jde prostě o úhel pohledu. S tím se nejspíš nedá nic dělat. Co to plácám - dá! Mohla bych změnit své chování.

Fajn, teď přestanu rozebírat svoji přeúžasnou maličkost a trochu se pověnuju i ostatním. V poslední době mi přijde, že jsou najednou všichni úžasní a dobří. Otázka zní: Proč je teda pořád na světě zlo? No, oni všichni zas až tak úžasní nejsou. Přiznat si, že se chová jak idiot, nezvládne každý člověk - a už tuplem ne ten, co by si to měl uvědomovat nejvíc, protože to je ten největší idiot.

A teď k tomu černobílému - no černobílá je přece šachovnice!
Fajn, teď trochu vážněji. Nebo radši ne. To víte, já opravdu nejsem žádný dobrák. Eh, radši tuhle šaškárnu ukončím dřív, než ze sebe udělám idiota. Hups. Pozdě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 31. července 2014 v 23:58 | Reagovat

Svatá Nelogična - to zní jak nějaké náboženství :-D Ale jinak máš pravdu. Málokdo na světě o sobě může říct, že je jen dobrý nebo jen špatný. Ani já nejsem ideál dobra (i když skoro :-D ), ale na straně temnoty určitě nejsem.

2 Ang Ang | Web | 1. srpna 2014 v 21:43 | Reagovat

Dobrou a zlo jsou tak relativní, až mi přijde skoro i zbytečný to jakkoliv řešit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama