Zakázané video? Eh?

27. dubna 2015 v 22:41 | Nelogična |  Záznamy mozkové činnosti
U některých článků přemýšlím, jestli je mám vůbec psát. Proč tlouct do klávesnice kvůli jednomu videu, no né? Koneckonců, na světě se děje tolik důležitých věcí, nač se tedy věnovat něčemu nahranému na internet? Tentokrát půjde o vysoce speciální kousek - prý je neskutečně zakázaný a nic zakázanějšího snad ani neexistuje!


Pokud jste to nepostřehli, svět obletělo osmiminutové "zakázané" video. Tak zakázané, že o něm psali všude možně na internetech. Hezky se mi tu opakuje slovo "zakázané". Sbohem, slovní zásobo. Předchozích dvou vět si nevšímejte... ah, pozdě. Zlé korporace nechtějí, aby se lidé probrali, dělali to, co je baví, pak ještě něco o jídle a vodě... no, to je všechno. Pokud jsem něco opomenula, omlouvám se. Lidé se ozývají, jak jim to otevřelo oči, zlé korporace, zakázat korporace, ještě něco ke korporacím atd. Mám na to trošku odlišný pohled, který bych Vám ráda přiblížila.

Začnu tím dobrým - video má poměrně pěkný vizuál, dobře zvolenou hudbu a tvůrce očividně umí dost dobře s lidmi. Také se nejspíš dovede propagovat - jinak by ono video nenebralo tolik zhlédnutí. Fajn. Co ten obsah?

Upřímně, když jsem si to pouštěla, čekala jsem něco víc. Něco, co jsem ještě nikde neslyšela. Opravdu zakázaného. No, abych byla upřímná, po té obsahové stránce nejde o nic převratného - takových videí existují stovky. Zajímavé je, že žádné jiné s podobným poselstvím nezakázali. Hm? To těm ošklivým, zlým a ošklivým korporacím vadí jen jedno, když si může nějaký obyčejný člověk pustit jiné s totožným obsahem? To mi přijde dost... zvláštní.

Samozřejmě, mohla bych se teď rozepsat o všem zmíněném ve videu zvlášť, ale já se chytnu jen jednoho bodu, ohledně nějž jsem již delší dobu chtěla světu něco sdělit - stereotyp, dělej to, co tě baví a... korporace. Ano, člověk by opravdu měl vykonávat něco, co jej naplňuje - s tím nejde nesouhlasit. Zde se však naskýtá jeden problém - některé věci prostě nebaví nikoho. Kdo by je tedy měl dělat? Možná teď někoho naštvu, ale člověk prostě někdy musí udělat i něco, do čeho by se dobrovolně nepustil. Zde zdůrazňuji slovo někdy - přece jen, dělání nudných a nenaplňujících věcí člověka dost otravuje.

Když už jsem nakousla korporace, do těch se strefují v poslední době všichni. "Zlé korporace, všechno ničí, kvůli nim se na mě lidi dneska blbě dívali". Ne, ty zlé korporace opravdu nemůžou za Vaše životy. Vážně. Zase se mi tu opakují slova. Nádhera.

Poselství mého článku je snad jasné - jen tak mimochodem, tento shluk odstavců je též zakázaný. Rychle to nasdílejte svým (ne)přátelům!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Mészárosová Lucie Mészárosová | Web | 28. dubna 2015 v 13:09 | Reagovat

super článek :)  Chtěla bych tě pozvat nahlédnout na můj začínající blog a požádat o zhodnocení do komentáře pod některý z mých článků :) Pěkný den, a s blogem jen tak dále.

2 Melanie Melanie | Web | 3. května 2015 v 16:45 | Reagovat

[1]: Ha! Spam confirmed!
Já to video neviděla, připadám si tak ochuzena! O_O Teď nejspíš nikdy neprozřu!

3 Polly Polly | Web | 9. května 2015 v 17:25 | Reagovat

hm...myslim, ze som to zacala pozerat, ale ked som zistila, ze nejde o ziadne sokujuce odhalenie, tak som to vypla xD... teraz sa citim byt trochu obmedzena, ale tych par minut zivota sa mi proste obetovat nechcelo.... urcite je pravda, ze anarchia svetu vladnut nemoze, nejaky ten svetovy poriadok by mal bat...ale napriek tomu ako je nas svet usporiadany neverim tomu, ze kazdy kto nie je vyslovene znevyhodnenty ma plne pravo a moznosti robit len to, co ho naplna..
uf, dufam ze som spravne pochopila o co v tom "prevratnom" videu islo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama