Proč to těm dětem děláte?

27. června 2015 v 22:06 | Nelogična |  Záznamy mozkové činnosti
aneb Fotky špuntů na sociálních sítích
Takhle to vyznívá, jako kdybych byla proti tomu, abyste si svoje drobátka fotili. Kdepak, takhle to nemyslím. Je fajn mít nějakou vzpomínku (a radši ji nemýt, ať se s ní něco nestane) a případně ji i ukázat skrz sociální síť (třeba přátelům v cizině). U některých se však chytám za hlavu a ptám se, za co toho malého jeho máma trestá. Já chápu (fajn, nechápu, avšak předstírejme opak), že při mateřství s ženou cloumá všechno možné, naplňuje to její existenci a možná se posouvá do nějaké ultramegavyšší úrovně bytí, ale některé snímky fakt není ok ani veřejně vystavovat, ani zachycovat.


1. Naháč

Určitě také máte nějakou takovou fotku v rodinném albu - prcek cachtající se v bazénu, ve vaně, či kdekoliv jinde - nahý. Což o to, pokud to zůstane jen v albu, nevidím na tom nic tak hrozného - koneckonců, nikdo se nerodí oblečený a rodiče své dítě během určitých fází vývoje převlékají apod., během čehož vidí, co to vlastně stvořili. Nějak nechápu, proč by něco takového měl vidět kdokoliv jiný než rodina, i kdyby se jednalo o dobrého kamaráda. Navíc, co se jednou vystaví na internet, už z něj jen těžko smažete. Může se k tomu dostat prakticky kdokoliv. Upřímně, stojíte o to, aby se Váš naháček šířil i tam, kam by se vážně dostat neměl? Snad chápete, co myslím.

2. Bobek

Občas člověk narazí na matku, jež miluje vše, co její drahoušek vyprodukuje. Pokud nejste na fekál, pravděpodobně se Vám něco takového nelíbí. Možná jde o pokus o moderní umění, možná o ztrátu rozumu, kdo ví. V tom, co vidí ony něco úžasného, vidí ostatní... hovno. Doslova. Proto by se u počítače nemělo jíst, vážení.

3. Co s ním je? Jak to řešit?

Zvláštní vyrážka, zaseklá hlava nebo podobné problémy. Nastává panika a rodička se snaží najít odpověď na FB. Ne vždy se jí dostane odpovědi, někdy se dokonce nějaký člověk pokouší získat pro CDSkaře (že by námět na další článek?) dalšího pomatence. Mám radu - bylo by dobré vzít nemocného/zraněného k jistému pánovi (či jisté paní) v bílém plášti. Říká se mu doktor a obvykle se za ním chodí - chvíle překvapení - se zdravotními problémy! Neuvěřitelné! Záhada vyřešena a není třeba zkoušet více či méně amatérské tipy.

4. Dítě držící ceduli reflektující názor jejich rodičů na něco

Nad předchozími typy fotek se už vztekalo dost lidí a z nějakých důvodů k nim nepřidali i tenhle. Proč by s tím vůbec někdo měl mít problém?
Možná proto, že z toho to malé cosi nemá rozum. Nikomu neberu víru v genialitu jeho mrňouse, ale pokud to ještě nedovede samo ani pořádně mluvit, těžko si na tohle utvoří názor. Kromě toho, jak můžete vědět, že až povyroste, bude mít úplně stejný pohled na problematiku? Správně, nijak. Navíc, takové fotky působí úplně stejně jako reportáže na Nově podkreslené smutnou hudbou - jako hraní na city. Pokud cítíte nutkání udělat kvůli něčemu nějakou ceduli, vyfoťte se s ní laskavě sami.


Jaký typ z výše zmíněných je nejotravnější? Proč? Pište... a já, jako obvykle, neodepíšu, neboť jsem leplózní, až to hezké není. Však mě znáte.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ang Ang | Web | 28. června 2015 v 16:52 | Reagovat

Jop. Tady můžu jenom souhlasit (a otravný jsou všechny zhruba stejně).

2 Casion Casion | Web | 29. června 2015 v 11:25 | Reagovat

Pekne napísané, súhlasím s tvojím názorom :-) Nejaké tie fotky, sem-tam je fajn, ale nie stále. Navyše, ak chce niekto ukázať fotky priateľom v zahraničí alebo rodine bývajúcej ďaleko, vždy sa dajú poslať mailom alebo vytvoriť album na nejakom portály, kde sa dá zaheslovať.

3 Nikinka Nikinka | Web | 30. června 2015 v 15:38 | Reagovat

S názorem jako takovým samozřejmě (jako většina rozumně uvažujících lidí) souhlasím :-D. Je hezké, když si maminka udělá fotku s mimčem, ale čeho je moc, toho je příliš a musím říct, že čím dál častěji narážím právě na FB na fotky, které jsou mimo logiku mého chápání.
Mimochodem, abych nezapomněla, zmínka o bobku mě hrozně rozesmála a vylepšila mi náladu :-D. Zajímavé, jak jedna zmínka o něčem takovém může rozzářit den :D!

4 Yeanni Yeanni | Web | 1. července 2015 v 16:24 | Reagovat

Úplne súhlasím s tvojím názorom. U niektorých ľudí mi to príde tak, že majú deti len, aby sa mali s čím "pochváliť". Tak, že všetci v okolí majú deti, spravme si ich aj my a potom to správanie aj tak vyzerá, vyfotia si pár fotiek, dajú na facebook a ďalej sa deťom nevenujú.

5 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 1. července 2015 v 20:49 | Reagovat

Naprosto souhlasím. Já mám štěstí, že jsme v době, kdy jsem byla takto malá, neměli počítač, ale myslím, že mí rodiče by měli více soudnosti než dotyčné ženy. Chápu, že ty děti to tak nevnímají, ale představ si, že najdou ty fotky po letech, nebo nedej bože je najdou lidi, na které chtějí udělat dojem...
Brr. Za nejhorší rozhodně považuji třetí bod. Co se první zkusit poradit se známými, než to takto veřejně vystavíš, když už nechceš k lékaři?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama