Leden 2016

Extrémně nápaditá psací čelenž

31. ledna 2016 v 22:43 | Nelogična |  Výzva přijata!
Všude po netu se rojí všelijaké výzvy, jež mají přimět lidi sednout k počítačům a psát. Pár jsem jich zaznamenala, ale do žádné se nepustila. Chci totiž spustit něco vlastního, geniálního a promyšleného. Ok, tenhle nápad jsem dostala asi před pěti minutama a jde o spontánní rozhodnutí, kterého nejspíš budu litovat, ale YOLO!
Samozřejmě, kdyby se někdo (z nějakého nepochopitelného důvodu) chtěl zúčastnit, budu ráda. Všechny fajn věci se líp dělaj ve víc lidech. Třeba vyvolávání Satana.
 1. Něco v žánru, který obvykle píšeš
 2. Poslední díl nekonečného seriálu (nemusí jít nutně o něco existujícího, klidně si vycucejte z prstu nějakou telenovelu)
 3. Songfic na neznámou píseň
 4. Něco, kde bude obětována gumová kachnička
 5. Neskutečně drsnohustodémonickokrutopřísná fantasy s veverkami
 6. Oblíbená konspirační teorie (okolo čehokoliv - i třeba děje v seriálu)
 7. Něco v žánru, který obvykle nepíšeš (such originality, wow)
 8. "Víš... já... mám Hitlera ve skříni."
 9. Fanfikce - popadni nějakou událost z tvého oblíbeného příběhu a zkus ji změnit
 10. NNC - naprosto nepravděpodobný crossover
 11. "Já neuhýbám, to ta cesta!"
 12. Téma, které jsem už zapomněla
Bez limitu, bez nutnosti psát postupně, bez... bezu?
Eh? Je tohle vůbec článek? Kam až jsem zašla?
Mimochodem - místo "cesta" jsem napsala "vesta." Bez téhle informace byste pravděpodobně dokázali žít, avšak s ní se žije ještě líp. Uhýbající vesta dodává vesmíru nový rozměr. Píšu z cesty... nebo z vesty?

Jak vytvořit silnou ženskou hrdinku?

24. ledna 2016 v 12:54 | Nelogična |  (Ne)užitečné tipy
Po několika článcích, kde jsem pomáhala řešit světové problémy Brava a Zpovědnice, se opět vracím ke klasičtějším návodům. Tentokrát něco pro pisálky - vytváření ženské postavy. Ne jen tak ledajaké - silné ženské postavy! Člověk by si řekl, že na tom není nic těžkého, ale očividně je. Jinak bychom tu neměli hromadu dam v nesnázích.

Songfic

18. ledna 2016 v 23:37 | Rádoby datlér amatér |  Absurdní fikce
Rozhodla jsem se experimentovat.
Počítá se tohle jako úvod?
Vzniklé cosi mi změnilo život. Pravděpodoboně jej změní i vám. Použila jsem tak neskutečně underground píseň, že ji ani nenajdete na YouTube. Snad šlo o dostatečně hipsterský tah.
Varování: Může měnit životy. Jde o smrtelně vážný příběh. Třetí varování, které jsem ještě nevymyslela, ale prostě tu chci tři.

Neskutečně originální novoroční článek

2. ledna 2016 v 22:21 | Nelogična |  Nelogično
Je to tady. Další příval článků o tom, jak se komu minulý rok vedlo, a úvahy nad tím, kterak bude letos. Proto jsem tady s článkem, jenž bude... úplně stejný jako všechny ostatní. Jupí.

Vánoční povídka? Takhle pozdě?

1. ledna 2016 v 0:24 | Rádoby datlér amatér |  Jednorázové trdlotiny
Tenhle tentononc jsem měla rozepsanej ještě z loňska. Novoroční článek dle tohoto pravidla bude nejspíš na Velikonoce. Meh, nevadí. Někde v průběhu psaní jsem vzdala popisy, takže to bude nejspíš dost matoucí. Prostě uzřete moji vizi Česka o Vánocích za x let a přeju šťastný nový rok, měsíc, týden, whatever. Prostě šťastnou existenci po neomezený časový úsek.