Proč na to upozorňujete?

4. května 2016 v 20:55 | Nelogična |  Záznamy mozkové činnosti
Jak se vlastně začíná článek o tomto tématu?
Každý z nás někdy narazil na nějaké varování. Cedule, na kterých stálo, že se nemá lézt na sloup vysokého napětí, tohle a onohle se nedá hasit vodou, tadyto je hořlavé/výbušné/toxické, nápis před filmem o tom, že byste ho neměli nelegálně šířit dál atd. V některých případech mi však přijdou upozornění poněkud zbytečná či hloupá.1. 13+ (týká se povídek)

Jistě jste už na něco podobného narazili, ať brouzdáte kdekoliv po internetu. Mladé holky píšou příběhy a všude dávají onu věkovou hranici. Řekněme si upřímně, nepomáhá to. I kdyby tam bylo ono vyskakující upozornění, osoba mladší třinácti let to prostě odklikne. V poslední době mi přijde, že pod tímto označením se skrývají akorát popisy sexu se slavnou osobností a spoustou pravopisných chyb.
Nechci vám do toho kecat, ale porno je od osmnácti. Piše si, co chcete (ale zkuste aspoň omezit ty chyby), zkuste však dávat správnou věkovou hranici, když už.

2. V povídce se vyskytuje homosexuální postava, nelíbí, nečti!

No a? Žijeme v jednadvacátém století, ne? Ono by to snad někomu mělo vadit?
Chápu, pokud se upozorňuje na sexuální scény, avšak když tam dojde maximálně tak k malé puse, není třeba nic psát. Viděli jste snad u nějakého příběhu upozornění na heterosexuály? Proč se tohle vlastně pořád řeší? Jestli má někdo problém s tím, že jedna nebo dvě postavy ve vašem příběhu jsou na stejné pohlaví, jde o jeho boj, nikoliv o váš. Máte právo poteplovat kohokoliv ve vašem vymyšleném světě, nikdo jiný vám do toho nemůže kecat!
Samozřejmě, to, že se někomu vaše veledílo nelíbí, nutně neznamená, že jde o homofoba. Možná mu prostě nesednete stylem/nejste vypsaní/jde o opravdu špatnou povídku.

3. Článek obsahuje vulgární výrazy! S*kra!

Vždycky jsem si pod označením "vulgární článek/video/co vás napadne, čím se dá vyjádřit názor" představovala hromadu opravdu sprostých slov zakomponovaných do obsahu. Mé představy se očividně liší od těch, jaké mají jiní. Stačí jedno jediné slůvko, jež mohlo být nevhodné před pár desetiletími, a už se radši varuje, ať náhodou nezkazí nikomu dítka. Často pro jistotu cenzurované, aby náhodou tolik nepohoršovalo.
Lidi, no tak. Jedno slovo ještě nikoho nezabilo (Avada Kedavra jsou dvě slova, všimněte si!). K čemu hvězdičky? Buď to napište "na plnou klávesnici", nebo to nenapište vůbec. Co se týče vlogů - tady ze mě mluví má nesnášenlivost k vysokým zvukům, prosím, to vypískávání fakt ne.

4. Pozor, stejně úchylný sex jak v Padesáti odstínech tentononcu!

Mám k tomu ještě něco dodávat? Většinou je podle autorek největší odvaz, když hoch plácne dívku jednou přes zadek. Pardon, úchylárny si prostě představuji jinak. Někdy je lepší se nesnažit o co nejkontroverznější literární soulož, vážně.

5. Oříšková čokoláda obsahuje stopy ořechů

Neuvěřitelné. (Ano, objevilo se zde i něco jiného než varování z internetu!)
To by mě vážně nenapadlo. V oříškové čokoládě jsou... ořechy. Šokující. Chápu upozornění na jednotlivé druhy ořechů (kvůli alergikům), ale "obsahuje stopy ořechů"? Vždyť je to oříšková čokoláda, samozřejmě, že obsahuje ořechy! On snad někdo čekal něco jiného? Jednorožce?

Narazili jste někdy na upozornění, které vám přišlo zbytečné nebo hloupé?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tucka Tucka | E-mail | Web | 8. května 2016 v 21:22 | Reagovat

Nejlepší je - k poslednímu bodu - když je tam: MŮŽE obsahovat stopy ořechů :D to by snad mělo, že? :D :D ;-)

2 Hanka Hanka | Web | 10. května 2016 v 17:32 | Reagovat

Mně už třináct bylo a nic 13, 15 ani 18+ jsem ještě nečetla. Jsem hodný nezkažený dítko! :D

3 Choi Mari Choi Mari | Web | 11. května 2016 v 16:04 | Reagovat

Některý upozornění jsou opravdu nepotřebná. Nejvíc u mě ale zatím vede mléko z Tesca, které může obsahovat mléko (z čehož logicky vyplývá, že také může, ale nemusí :-D ).

4 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 16. května 2016 v 21:11 | Reagovat

Tak já jsem na v  podstatě nevinnou romantickou scénu (minimálně nakonec k ničemu nedošlo) upozorňovala jen jednou, a to jen proto, že mí pravidelní čtenáři na to u mě nejsou zvyklí. Jestli se tedy účastním hříchů popsaných v tomto článku, moc se stydím :-)
Ne, teď vážně. Máš pravdu, nesnáším to. A ironií je, že +13 většinou píší dívky, kterým třináct nebylo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama