Co je to umění?

26. června 2016 v 0:08 | Nelogična |  Záznamy mozkové činnosti
Je sobota večer, konečně se dá existovat, školní rok se chýlí ke konci a já... dumám.
Z jaké skulinky na mě vykoukne další pavouk?
Viděla jsem úplnou blbost, nebo naprosto geniální dílo?
Jakou další otázku bych sem měla napsat?
A co to sakra je umění?


Když ono slovo někde zaslechnu, vybavím si malby, občas i nějaké sochy. Není to tím, že bych nic jiného za umění nepovažovala, ale tohle mi prostě naskočí jako první. Nějaký vtipálek by nejspíš prohlásil, že za umění považuje schopnost vstát ráno z postele. Jiný by se zmínil o dobře uvařené večeři, další by zas prohlásil, že umění je všechno. S tím nesouhlasím. Seriály typu Ulice patří spíše mezi odpad. Některá jídla se prostě nedají konzumovat. Jak to tedy je?

Umění. Abych se dostala k pointě, nejprve toto slovo rozeberu.
U - předložka
Mě - osobní zájmeno "já" ve druhém pádu
Ní - osobní zájmeno "ona" v... jakém pádu? Proč? Cože?
Z toho vyplývá, že se něco děje s nějakou dívčinou u něj/ní doma. Copak by to mohlo být? Kde je chybějící předložka?

Varianta 1:
U mě bez ní - nepravděpodobnější možnost. Dotyčný/á je doma sám/sama a nemá u sebe kamarádku, s kterou by mohl/a rozjet nějakou zábavnou hru. Nudí se, lituje veškerých svých životních voleb, poté se sebere a začne nějak divně mrskat věci na sebe.

Varianta 2:
U mě s ní - ta lepší možnost, kterou bychom všichni uvítali. S kamarádkou/přítelkyní/známou se dá dělat spousta věcí! Hrát něco/si na něco (vím, teď si všichni doplní "na doktory"), vyvolávat Satana, nudit se, litovat svých životních voleb nebo se navzájem prodat na eBay. To vede k vytváření zvláštních děl, jež pravděpodobně pochopí jen ti dva (a možná ani oni ne).

Varianta 3:
U mě o ní - pozor, tady někdo rád drby! Většinou se pojí s první variantou. Pokud se vymyslí dost konspirací okolo nějaké dámy, mohla by o tom nějaká spoludrbna něco napsat. Pravděpodobně to bude neskutečný brak, ale stejně se to hodně rychle prodá, tak co.

Varianta 4:
U mě v ní - myslím, že to nepotřebuje komentář. Zabíjet člověka, abyste do něj posléze vlezli, mi prostě nepřijde normální. Cosplay se dělá jinak, vážně!

Varianta 5:
U mě na(d) ní - proč má někdo potřebu lézt na nějakou nebohou dívku? To si ji jako spletl s Everestem nebo co?

Varianta 6:
U mě pod ní - proč se po tobě válí ona? Jsi snad nějaká matrace? Nenech si vzít svá práva!

Varianta 7:
U mě při ní - tohle je moc hezké, přátelé by se měli podporovat! Obzvlášť, pokud některý z nich prokázal druhému službu, třeba tím, že ho zbavil jeho nepřátel (např. pavouků).

Varianta 8:
U mě k ní - fajn, to už trošku nedává smysl.

"No jo, patriarchát, chlapi chtějí otroka!" říká si stoupenkyně třetí feministické vlny (nebo čtvrté, nějak to nestíhám počítat). Mýlí se. Z "u mě" není patrné, o jaký gender se jedná. Může jít o muže a ženu, ženu a ženu, agender a ženu, jinogender a ženu či o helikoptéru a ženu (zde dostává získává čtvrtá varianta nový rozměr). Pokud to někoho diskriminuje, tak gaye. V sedmém pádě se z "umění" stává "uměním", čímž je onen problém vyřešen. No není to hezké?
A co závěr?

Je neděle, pár minut po půlnoci, a já si nejsem jistá, jestli jsem opravdu odpověděla na tu jedinou otázku.
Co je to umění?
Možná bych měla najít odpověď i pro jiné jazyky. Někdy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama