Jak na příběh s týmem magických dívek?

3. července 2016 v 1:21 | Nelogična |  (Ne)užitečné tipy
"Nelogično, stačilo to nazvat 'Jak na mahou shoujo', proč si všecko komplikuješ?"
"Protože... já to vzdávám, nebudu nic vysvětlovat sama sobě, to by už fakt bylo jetý."
Po nicneříkajícím pokusu o úvod radši rychle přejděme k návodu.


1. Tým

Ať už se rozhodnete pro seriál/komiks/knihu/něco jiného, vždycky je dobré mít rovnou celou partu magických dívek. Že nedostanou prostor všecky? Koho to zajímá?

Vůdkyně
Vyvolená, budoucí spasitelka všech existujících vesmírů a vůbec. Samozřejmě, nejlepší je do této role obsadit někoho, kdo se na vedení vůbec nehodí. V ničem nevyniká, kromě toho, že ji nějaká stará věštba předurčila k něčemu velkému (a její slzy jsou jako Niagáry). Dejte jí co nejvíc prostoru. Všichni přece milují holku, co totálně nezvládá svoji situaci a v jednom kuse brečí.

Rivalka
Zpochybňuje Vůdkyni, což by ostatně měl dělat každý trochu soudný člověk. Sama by se chtěla stát lídrem a má k tomu lepší předpoklady, neboť všichni vedou lépe než současná šéfka. Pravděpodobně mezi nimi dojde i o nějaký souboj o přízeň chlapce. Nakonec ji nepřátelé málem zmrzačí a ona pod vlivem nesnesitelných bolestí zamumlá něco o tom, jak je ve skutečnosti Vůdkyně skvělá. Normálně by to totiž neudělala.

Ta hezká
Pyšní se postavou modelky, její vlasy září i po měsících strávených v kobce (a jsou blond, neboť jen blondýnky lze považovat za hezké!), obličej vypadá, jak kdyby jej někdo namaloval. Aby se vše vxvážilo, musí být dotyčná hloupá a nafoukaná, neboť hezká dívka, jež má pouze zdravé sebevědomí, by byla až moc revoluční. Jejímu chování pravděpodobně bude věnovaná celá jedna epizoda/kapitola, aby se z ní všichni mohli poučit, že být egocentrická není zdravé.

Ta chytrá
Krásy moc nepobrala, ale informace chrlí o sto šest. Je to taková chodící Wikipedie, spolužáci si ji kvůli tomu dobírají. Je to pravděpodobně jediná osoba s mozkem v celém týmu a bez ní by už všechny zbylé dívky párkrát zemřely. Můžou jí za to poděkvoat třeba tisíckrát, její sebevědomí stále zůstává na bodu mrazu, protože k chytré holce prostě nepatří sebedůvěra. Pokud si najde chlapce, poslouží to jako poučka, že na kráse v lásce nezáleží.

Tomboy
Obléká se jako kluk, chová se jako kluk, ale není to kluk. Samozřejmě, během celého příběhu se začne oblékat a chovat víc jako holka, neboť být tomboy je chyba, která musí být opravena. Dovede se rvát nejlépe z celého týmu, opraví vám auto a nejspíš má kupu bratrů.

Kreativní
Dovede hezky malovat, rozumí si s keramikou, ty sochy taky nejspíš nejsou problém. Šije si vlastní oblečení, pokoj si vymalovala sama a občas mívá na obličeji šmouhy od barev, neboť není schopna najít umyvadlo a smýt si to.

Maskot
Malá roztomilá potvora, co dívky provází. Občas se ukáže, že je to vlastně docela hajzl.

2. Síly a proměna

Jediná existující magie je ta spojená s živly. Na nic jiného ani nemyslete. Zbraně? Ty jsou pro chlapy, na co vůbec myslíte? Pokud dojdou elementy, přihoďte klasiku typu "síla lásky". Ta vždycky všecky spasí.

Po transformaci by na sobě měly mít oblečení absolutně se nehodící k jakémukoliv boji - rozevláté sukně, šaty, krátká trička. Boty jedině na vysokém podpatku - obzvlášť, pokud nemají křídla a mohou tedy pouze utíkat. Žádná alternativa pro případ mrazu, však ono jim to nevadí!

3. Příběh

Hlavní hrdinka (Vůdkyně) náhle začne zažívat zvláštní věci. Následně zjistí, že je vlastně vyvolená. Tým se dá dohromady a okamžitě dojde k prvnímu sporu mezi Vůdkyní a Rivalkou. Ostatní se je snaží usmířit, marně. Dojde k pár dalším bojům a postupně se zjišťuje, proti jakému superpadouchovi se to vlastně bojuje. Vůdkyně se zamiluje do chlapce a někdy na třetím rande mu vyklopí svoji identitu magické dívky. Tím ho dostane do nebezpečí.

Napětí se stupňuje. Ukazuje se, že superpadouch chce ovládnout celý vesmír a jen jedna dívka mu v tom dokáže zabránit. Ano, neschopná Vůdkyně. Ta se párkrát nervově zhroutí, aby se následně v neuvěřitelně rychlém čase dala dohromady a makala na sobě. Rivalka poukazuje na skutečnost, že jediná zachránkyně vesmíru je absolutně levá a možná by se to mělo přenechat někomu jinému, kvůli čemuž je nařčena ze závisti. Občas se příběh chvilku věnuje i jiným členkám týmu, aby se neřeklo. Obvykle se díky tomu divák/čtenář dozví neuvěřitelné věci, třeba to, že krása opravdu není všechno. Poté se veškerá pozornost opět stočí k Vůdkyni, protože jí superpadouch zvládl sebrat její magii, takže vesmír je v čudu, adios.

Nastupuje se k poslednímu boji. Všichni nastoupí, i Vůdkyně, ačkoliv je bez magie a extrémně neschopná. Zjeví se superpadouch a započne epická bitva. Vypadá to, že temnota zvítězí a vesmír bude ztracen, ale k Vůdkyni se náhle vrátí její magie a superpadoucha absolutně smete z povrchu zemského. Rivalka prohlásí, že Vůdkyni podcenila. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

4. Co cílovka?

Magické dívky stejnak sledují akorát malé holky. Podívejte na MLP, vůbec to nesledovala banda dospělých chlapů, vůbec! Navíc, tohle jste měli řešit dřív.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Choi Mari Choi Mari | Web | 3. července 2016 v 9:54 | Reagovat

:-D Nevím proč, ale až moc mi tvůj návod připomíná W.I.T.C.H (nic proti nim, jako malá jsem je milovala) :-D

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 12. července 2016 v 18:35 | Reagovat

Mně to také připomnělo Witch! Nebo Špiónky. Nebo hodně špatné příběhy, které se dnes objevují na internetu, ale na rozdíl od dvou zmíněných to ani nemají být pohádky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama