Jak jet NaNoWriMo v mém stylu?

12. listopadu 2016 v 14:27 | Nelogična |  (Ne)užitečné tipy
Listopad je opět tady a spolu s ním i National Novel Writing Month. Plno lidí po celém světě se rozhodlo, že za měsíc napíší padesát tisíc slov. Ne každý z nás má však moře času. Jak tedy jet NaNoWriMo "na šneka"?


1. Rozhodněte se, že se zúčastníte asi den před začátkem celé akce. Nic není lepší než skočit do něčeho po hlavě. Promyšlený příběh? Hm, vytáhnu to, co už dlouho chci napsat, ale lenost mi to nedovoluje. Promyšlené postavy? Ha ha. YOLO!

2. Vzhledem k tomu, že jste se rozhodli takhle pozdě a navíc vás tenhle měsíc čeká plno povinností, si řekněte, že tu hranici padesáti tisíc nemusíte pokořit. Je to pro zábavu, vůbec pak nepocítíte nikdy touhu dohnat ostatní, vůbec. Dejte si jako hranici nějaký nízký počet slov, o kterém víte, že jej dokážete napsat.

3. Pište, ale napřed lemplujte. Prokrastinujte. Zatímco ostatní píšící nemají čas na všechno ostatní, protože usilovně píší, vy nemáte čas, protože píšete a jste líní. Přiznejte si to a milujte svoji lenost.

4. Začněte přemýšlet o tom, jestli si vaši osobní hranici neposunete nahoru. Váš příběh se totiž pořád nerozjíždí a vám to psaní navíc nějak hezky jde od ruky. To by byla škoda nevyužít, no ne?

5. Čtěte, jak si někteří stěžují, že sotva dávají potřebný počet slov za den, aby stihli. Potutelně se usmějte. Vy to se svou hranicí zvládáte absolutně perfektně a žádná časová tíseň vás netrápí. Navíc, je to o zábavě! O chvilku později si uvědomte, že kdybyste psali stejné počty slov jako stěžující, rozhodně byste to nedávali. Nevadí, však o nic nejde. Proč okolo toho všichni tolik nadělají?

6. Zanedbávejte, co se dá zanedbat. Souvisí s bodem číslo tři. Máte se naučit na test? Počkat, napřed potřebuju koukat na gify koček a pak psát!

7. Pozorujte, jak ostatním vzrůstá jejich počet slov. Uvědomte si, že to, co jste vy napsali za devět dní, oni zvládli za tři. Ciťte se trochu blbě. Pak si zopakujte, že je to všechno jen zábava. Je to zábava. O nic nejde. Akorát o to, že jste neskutečnej hlemejžď, kterýmu všechno neskutečně trvá.

8. Občas si po sobě přečtěte to, co jste napsali. Je to špatný, ale kdybyste mazali, ubralo by vám to slova. Doteď jste měli pocit, že možná trochu psát umíte. Teď už ne. Některé pasáže zní jak přeložené Google překladačem, jiné by klidně mohly být z My Immortal. Taky máte pocit vžít se do hlavní hrdinky a vzhledem k tomu, že píšete ich formou a ta holka je vám nadmíru nesympatická, jste se právě ztratili v souvětí a netušíte, jak ho smysluplně dokončit, gratuluju. Už si nepamatuju, čím jsem chtěla ukončit větu, super.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Magicmax Magicmax | Web | 12. listopadu 2016 v 14:36 | Reagovat

:-)
1 - Jsem říká YouTuber Jmenuju se Martin, nic není lepší než něco udělat jen tak. Či jak to vlastně Martin říká. :D  :D
3 - aNO LIDI! Tohle se mi líbíí! Prokrastinujme to tady!! :D  :D
8 - Možná se budu 8mičkou řídit. I když já dělám praví opak. Snažím se věty zkravovat aby čtenář to nemusell číst zbytečně dlouho.

2 Melanie Melanie | Web | 17. listopadu 2016 v 16:11 | Reagovat

A přesně proto jsem s tím radši ani nezačala. Když nic neděláš, nemůžeš selhat! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama