Mám to za sebou

30. května 2017 v 23:36 | Nelogična |  Nudné pobývání ve vesmíru Reality
Upřímně, nějak si nejsem jistá, jak bych měla tenhle článek pojmout.
Fajn. Mám maturitu. Udělala jsem ji minulé pondělí. Konec článku.
Nebo ne?


Hrozně moc lidí si před maturitou myslelo, že jsem absolutně klidná. To je ve skutečnosti tím, že dokážu maskovat jakékoliv známky paniky. Upřímně, slohů a didaktických testů jsem se fakt nebála, spíš jsem měla obavy z ústních zkoušek, neboť i normálně mluvím jak hotentot, natož když jsem nervózní.

Co se slohovek týče, něco jsem tam namastila, nebylo to žádné veledílo, ale Cermatu to asi stačilo, no. Za svoje sci-fi jsem nějakým způsobem dostala sto procent. Je fakt, že to mi trošku zvedlo sebevědomí před ústními. U angličtiny mi strhli pár bodů (přesáhla jsem u obou částí rozsah a pak tam bylo ještě něco), ale pořád v pohodě.

Didakťák z češtiny mi nepřišel tak hrozný, jak někteří vykřikovali. Je fakt, že toho textu tam bylo dost, ale čtu rychle a prvně jsem se koukala na zadání k cvičením, co mám vlastně hledat. Stihla jsem to celé, ale jen chviličku před koncem, tak jsem si to ještě zkontrolovala. Nakonec se ukázalo, že jsem tam udělala nějaké chyby, avšak pořád jsem měla dost bodů, takže pohoda.

Angličtina taky byla v pohodě. Na hodinách jsme běžně dělali poslechy na vyšší úrovni, takže tady nebyla žádná překážka. Pak přišlo to cvičení, kde člověk měl vybírat hotely, které splňovaly požadavky osob v zadání. V tu chvíli jsem začala vidět rudě, protože tohle nesnáším. Být po mým, tak prostě ke všemu napíšu Nebuď tak vybíravej, ježiši! To jsem nemohla, tak jsem poslušně přiřadila. Když jsem pak zahlédla další cvičení, kde se vybíraly pravopisně správné odpovědi, protočila jsem oči. Ne kvůli tomu, že bych tohle nezvládala, prostě mě to nebavilo. Naškrtala jsem, odevzdala a urychleně se vzdálila. Že bych začínala mít problémy se soustředěním?

Následoval svaťák (a pár dalších dní), během kterých jsem se snažila zamaskovat, že jsem se předtím moc svědomitě nepřipravovala. Teda... tak dramatický to nebylo. Jakmile jsem nebyla obklopená dalšími maturanty a školnimi zdmi, tak to zas bylo v pohodě.

Pak přišlo zahájení a já zase začala být trochu nervózní, protože všichni okolo mě byli nervózní a já měla pocit, že všichni se učili víc jak já, že si vytáhnu špatnou otázku, že tam prostě začnu hysterčit, že... hele, už přestanu s tím výčtem. Došlo na mě o den později - tedy na první část maturity, protože jsme to všichni měli rozdělení na dvě části (kvůli počtu předmětů, maturovali jsme z pěti).

Asi každý z nás měl na seznamu knížku, kterou si fakt nechtěl vytáhnout. Taky jsem takovou měla a fakt jsem doufala, že si vytáhnu něco jiného. Víte, co jsem si nakonec vytáhla?
Otázku z angličtiny. Ukázalo se, že jsem jaksi tahala ze špatného pytlíku, takže znova.
Ano. Byla to ta kniha, kterou jsem nechtěla. V tu chvíli jsem s tím byla smířená a snažila se nemyslet na to, co říkali ti, jenž šli už přede mnou. Něco jsem tam ze sebe vymáčkla a nějak jsem to zvládla, no. Třiadvacet bodů. Upřímně, za to, co jsem tam mektala, bych si dala míň.

U angličtiny se mi při tahání poštěstilo o dost víc a ve třetí části (jak mluvíte pět minut) jsem měla Irsko. Byla jsem trochu rozhozená češtinou a udělala jsem pár chyb, ale jinak jsem to zvládla docela dobře.

Následovaly čtyři dny před zkouškami z profilových předmětů. Je fakt, že mi dost pomohly se doučit pár otázek, akorát jsem pak už někdy okolo předposledního dne ztrácela veškerou motivaci a chuť a ve výsledku jsem se pak zasekla u koukání na videa se zvířaty. Trošku jsem toho litovala, ale co.

Na onen den jsem se moc nevyspala, takže jsem se tam pak nalejvala kolou, abych nad svými zápisky neusnula (nebo přímo u zkoušky). Tenhle den jsem měla docela šťastnou ruku a vytáhla jsem si otázky, o kterých jsem fakt byla schopna mluvit, akorát to pak zase zazdila moje nervozita. Mluvila jsem, u něčeho jsem se zasekla, někdy jsem plácla nějakou blbost, prostě nic neobvyklého. Povedlo se mi to udělat na jednu dvojku, i když bych si za některé své výkony dala facku (a horší známku, no).

Doma jsem si pak uvědomila tři věci:
1. Mám maturitu!
2. Měla bych se učit na přijímačky na vysokou, ale veškerá moje chuť vstřebávat vědomosti je pryč.
3. Nevidím stůl pod všemi těmi papíry.

Nikdy předtím jsem netušila, že můžu mít ve svém pokoji větší bordel než obvykle. Ano, je to možné. Postupně jsem to zredukovala na běžný bordel a dál koukala na videa se zvířátky. Nic neumím a ty přijímačky vidím bledě. Asi bych se měla začít připravovat na svoji kariéru v KFC.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Teka Teka | 31. května 2017 v 22:41 | Reagovat

Nelogična má maturitu :-D
Pořádek je pro blbce, inteligent zvládá chaos!

2 Melanie Melanie | Web | 3. června 2017 v 11:18 | Reagovat

Heh, já jsem neudělala ekonomiku. Jediná otázka, kterou jsem fakt vůbec neuměla a nemohla jsem to okecat - a já si ji vytáhnu. :-D V češtině jsem si nechtěla vytáhnout Smrt krásných srnců, protože to byla jediná, kterou jsem nečetla. Strašně jsem chtěla Psa baskervillského nebo Deset malých černoušků, ale vytáhla jsem si Bílou nemoc, což bylo celkem v pohodě. Největší strach jsem měla z účetnictví, tam jsem prošla. Sice na čtyři, ale hlavně že to mám. A angličtina byla naprosto v pohodě.

3 Mari Choi Mari Choi | Web | 3. června 2017 v 12:49 | Reagovat

Gratuluji! Taky jsem tam měla knihu, kterou jsem si vytáhnout nechtěla a nakonec jsem jí dostala :-D

4 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 20. června 2017 v 1:29 | Reagovat

[3]: Díky moc :-)

[2]: Ouch, tak snad tu ekonomiku dáš na druhý pokus.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama