Jak na úpravy první verze vašeho příběhu?

17. července 2017 v 12:25 | Nelogična |  (Ne)užitečné tipy
To se takhle občas stane, že něco napíšete. Jste nadšeni z toho, že jste to dokázali dotáhnout do konce, ale některé věci ještě rozhodně musíte dopilovat. Jak se s tímhle vyrovnat? Co přepracovat, co vymazat, co přidat? Čtěte dál a dozvíte se to! Další z mých vážných návodů.


1. Přečtěte si to. Pokud neumíte číst, tak netuším, jak jste zvládli napsat delší text. Samozřejmě, čtěte rychle, moc času vám nezbývá do... prostě něčeho. Všici přece vědí, že čtení je závod!

2. Nyní přijde řada na barvičky. Začněte podtrhávat veškerý text různými barvami. Nejlepší je, když jich použijete hromadu a pak vlastně ani nevíte, co ta barva má znamenat. Body navíc za použití barvy, kvůli které pak nebudete schopni přečíst text. Další body za použití dvou skoro stejných odstínů, jež pak nebudete schopni rozeznat od sebe.

3. Podtrháno? Výborně! Tak teď se na vaše dílo vykašlete a odložte ho na delší dobu! Rozhodně se za ten čas neposunete dál a nezačnou vám vadit věci, které vám teď přijdou docela v pohodě.

4. Napište druhou verzi začátku. Té původní se zatím ani nedotkněte. Čím víc se liší, tím líp! Pokud se vám nezamlouvá ani druhá verze, napište třetí! Čtvrtou! Pátou! Dvaačtyřicátou! Hlavně nic neopravujte, kvůli tomu jste si přece nic nezabarvovali!

5. Nyní se konečně pusťte do upravování příběhu. U každé části určené ke smazání se pozastavte, pohádejte se sami se sebou, jestli jde o vhodnou volbu, a nakonec dospějte k názoru, že to tam radši necháte, protože "co kdyby".

6. Taky vám přijde, že upravovat něco bez hudby je takový nic moc? Správně! Bez pořádného upravovacího/psacího playlistu se neobejdete! Rozhodně nepoužívejte ten, jenž jste poslouchali u psaní první verze. Místo toho stravte co nejvíc času vybíráním hudby. Ano, teď už nezávodíte, to jste dělali jen u čtení! Příjemný poslech.

7. Znovu se vraťte k upravování. Následně se nechte něčím rozptýlit. Vykašlete se na to, videa s kočkama totiž nepočkají!

8. Gratuluji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Melanie Melanie | Web | 27. července 2017 v 20:36 | Reagovat

Já to dělám jinak:

1) Otevřít notebook
2) Otevřít textový soubor
3) Opatrně, skrz prsty nakouknout na ten zločin proti literatuře, který jste spáchali
4) NÉÉÉÉÉÉÉ!
5) Nafackovat si a dát si panáka
6) Pustit si hudbu (nejlépe něco, na co se dá tancovat po celém pokoji)
7) A teď se může jít upra... ne, pořád v sobě nemám dost alkoholu
8) Opakujte body 3-7

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama