(Ne)užitečné tipy

Jak se vyjádřit k aktuálnímu tématu?

2. března 2017 v 22:46 | Nelogična
Znáte to - nebo také možná ne, ale to je teď vlastně jedno. Kde jsem to přestala? Já vlastně ani nezačala...
Prostě a jednoduše: Jednou takhle sledujete dění v nějaké určité oblasti - nebo také ne... Dobrá, znova.
Takhle prostě jednou sledujete současné dění v oblasti, která vás zajímá, a najednou se stane něco... prostě něco. Ráda tečkuju, ale to sem nepatří. Máte pocit, že jste dost povolaní k tomu, abyste se k onomu tentononc vyjádřili. Jak na to?

Jak působit jako inteligentní člověk před osobou, se kterou jdeš na rande?

6. února 2017 v 23:56 | Nelogična
Tak jsem zase jednou ze zvědavosti koukla na to, co přibylo za články na krásná.cz a vybafly na mě tipy od Lady Vanilky. Jakožto nejlepší rádce ve všech oborech jsem byla přirozeně zvědavá, co se z toho vyklube. Hele, čéče, myslím, že umím lepší. Celkově mi přišlo, že nic neporadila. Rozhodla jsem se to napravit a sepsat vlastní článek.

Jak se nestresovat z maturity?

31. ledna 2017 v 23:50 | Nelogična
Tohle měl být úvod. Prosím, představte si zde něco inteligentního, já toho momentálně nejsem schopna.
"Zkouška dospělosti" se blíží a někteří z toho začínají chytat nerva. Tím dost často rozhodí i lidi, jenž jsou jinak úplně v klidu.
Jak tedy dojít k maturitě a nezbláznit se?

Radíme Zpovědnici

19. ledna 2017 v 23:59 | Nelogična
Pamatujete si tehdy, jak jsem tenkrát vydala pár článků, kde jsem odpovídala na náhodné příspěvky na Zpovědnici? No, vracím se k tomu zpátky. Pokud netušíte, o kolikátý článek na tohle téma jde, nezoufejte si, já to taky nevím. Do tolika ani neumím počítat.

Jak vzplanout?

15. ledna 2017 v 21:04 | Nelogična
Ano, čtete správně.
Ano, vím, co je zítra za výročí. Proto to píšu.
Ano, asi to některým lidem nebude připadat úplně vhodné. Obzvlášť ne těm, kteří moc nehoří láskou k tomuto stylu humoru nebo už četli moc vtipů na tuto tématiku.
Ano, hodilo by se to i později k výročí Husova upálení. Na to si asi budu muset vymyslet něco jiného, no. I když... on červenec sám o sobě je docela planoucí měsíc, na to asi netřeba nic nového vymýšlet. Kdyžtak se sem pak v červenci vraťte, on se ten návod určitě bude hodit. Vracejte se sem pořád.
Ano, mohla bych přestat s úvodem a vrhnout se na článek. Zase jsem se do toho zašmodrchala.

Jak na fantasy jména?

6. ledna 2017 v 14:57 | Nelogična
Určitě to znáte - máte promyšlený příběh, svět, postavy a zbývají vám akorát jejich jména. Nechcete jim dát "naše", neboť tam se přece vše vyvíjelo absolutně jinak, takže mají úplně jiné jazyky. Sami nejste moc zběhlí ve vymýšlení takových věci a z fantasy generátoru jste už vypotřebovali veškerá jména do vašich jiných projektů. Co teď?

Jak napsat recenzi na film?

23. prosince 2016 v 20:07 | Nelogična
Plno z nás se takhle jednou vrátilo z kina a totálně chtělo (ne)doporučit nějaký snímek svým čtenářům. Jak na to? To se právě teď dozvíte.

Jak obdarovat své přátele na Saturnálie?

15. prosince 2016 v 21:04 | Nelogična
Ne každý z nás slaví Vánoce, proto jsem se rozhodla sepsat tenhle manuál. Inteligentní začátek. Jako jo, asi jsem mohla napsat i něco o zimním slunovratu, ale mé priority se nachází jaksi jinde, takže asi tak. Teda... já vlastně nemám priority. To je smutný.

Jak jet NaNoWriMo v mém stylu?

12. listopadu 2016 v 14:27 | Nelogična
Listopad je opět tady a spolu s ním i National Novel Writing Month. Plno lidí po celém světě se rozhodlo, že za měsíc napíší padesát tisíc slov. Ne každý z nás má však moře času. Jak tedy jet NaNoWriMo "na šneka"?

Jak udělat trailer?

23. října 2016 v 1:59 | Nelogična
Návod určený jak tvůrcům, tak fanouškům. Nezáleží na tom, jestli chcete někoho navnadit na film, seriál, knihu či něco jiného - funguje to na vše! Něco z toho půjde na určitá média hůře naroubovat, ale nějak to vyjde, přísahám!

Kde na internetu diskutovat o uprchlické krizi?

22. září 2016 v 12:09 | Nelogična
Víte, tohle jsem původně psát nechtěla. Znamená to totiž, že se tím jaksi zatáhnu do všech možných nekonečných diskuzích, ve kterých se stejnak nakonec nic nevyřeší. Poté, co jsem spatřila plno lidí, jenž očividně nevěděli, kde by o tomto problému měli hovořit, jsem se rozhodla zasáhnout.
Pokud by to někoho zajímalo, tak tenhle článek je přednastavený a já se momentálně flákám v zahraničí, takže odpovědi na vše otázky přijdou později.

Jak si vzpomenout na to, co jste chtěli psát za článek?

6. září 2016 v 23:17 | Nelogična
Měla jsem připravený úvod.
Zapomněla jsem ho.
Návod určitě funguje.

Jak vypracovat maturitní otázku během večera?

28. srpna 2016 v 21:39 | Nelogična
Přesně tak. Školní rok ještě ani nezačal a já už straším s maturitami. Tenhle rok mě to čeká taky, fakt se neskutečně těším, úplně nejvíc, 10/10. Pod mým fekfi článeškem o mejkapíčkvu, muckve, se objevila žádost od Melanie o návod na vypracování maturitní otázky do předmětu, jemuž nerozumí (a během jednoho večera) - konkrétně účetnictví. Jelikož jsem gymplák master race a těmto věcem stoprocentně rozumím, rozhodla jsem se sepsat univerzální návod pro všechny.

BEK TU SCHŮL MEJKAP

25. srpna 2016 v 23:51 | Nelogična
Je to tady. Konec prázdnin. Nevšimla bych si toho, kdyby lidi najednou nezačali mlít o svých nákupech do školy a outfitech. Vzpomněla jsem si na svůj článek o oblečení a rozhodla se, že si ještě jednou zkusím dráhu fešn blogerky. Tentokrát budu i kreslit! Myší. V Malování. Nemám to předkreslený, jedu improvizaci. To bude super, no né?

Jak zabít vaši oblíbenou postavu?

9. srpna 2016 v 0:11 | Nelogična
Pokud píšete, možná jste na tento problém již narazili. Přišel čas odkrouhnout vašeho miláška. Toho, kterého jste s takovou láskou rozvíjeli. Toho, s nímž jste prožili příjemné chvilky. Toho, do kterého jste dali kus sebe. Toho, kvůli němuž jste byli vzhůru ve tři ráno, nalévali si další kafe a ptali se, co to sakra děláte se svým životem.
Všechno jednou končí. Se s tím smiřte a napište své oblíbené postavě nějaký důstojný konec.

Jaký zvolit outfit?

29. července 2016 v 1:25 | Nelogična
S tímto typem článků se setkávám víc, než bych chtěla. Jakási dívčina si nahrabe na netu obrázky oblečení, pak to nějak poskládá dohromady a prohlásí to za trendy outfit. Rozhodla jsem se, že to taky zkusím, abych věděla, jestli se mi povede dát dohromady něco lepšího než oněm holkám. Samozřejmě, originalita je nejdůležitější!

Co napsat do motivačního dopisu?

22. července 2016 v 23:55 | Nelogična
Člověk si takhle občas projede inzeráty ohledně práce, aby zjistil, jestli nenarazí na něco zajímavého, a zjišťuje, že spousta zaměstnavatelů požaduje motivační dopis. Co do něj napsat, když o sobě nemáte moc vysoké mínění a chcete to zamaskovat? Jak zaobalit to, že jediná věc, ve které vynikáte, je... huh, co to vlastně je?

Jak na příběh s týmem magických dívek?

3. července 2016 v 1:21 | Nelogična
"Nelogično, stačilo to nazvat 'Jak na mahou shoujo', proč si všecko komplikuješ?"
"Protože... já to vzdávám, nebudu nic vysvětlovat sama sobě, to by už fakt bylo jetý."
Po nicneříkajícím pokusu o úvod radši rychle přejděme k návodu.

Jak na prezentace?

19. června 2016 v 22:07 | Nelogična
Původně jsem chtěla sepsat nějakou extra duchaplnou pseudoúvahu, ale z komentářů jsem se dozvěděla, že Melanie potřebuje návod na prezentace. Co bych to byla za člověka, kdybych se hned nevrhla na sepsání návodu, který ještě na internetu chybí. Určitě takové rady upotřebí spousta lidí, zejména studentíci pracující na referátech, aby si zlepšili známky.

Jak se naučit na X testů?

16. června 2016 v 23:23 | Nelogična
Školní rok se chýlí ke konci. Někteří již mají uzavřené známky, jiní ještě ne. Období největší vlny testů však máme všichni za sebou. Rozhodla jsem se sepsat svoje úchvatné poznatky, aby se z nich poučila budoucí generace.

Jak na šokující zvrat v příběhu?

5. června 2016 v 15:39 | Nelogična
Pokud tvoříte nějaké dílo, jistě jste se již někdy dostali do bodu, kdy jste cítili, že to chce něco překvapujícího. Čtenáři/sledující už delší dobu dokázali předpovědět, co se stane. Jak je tedy šokovat?

Jak najít pravdu na internetu?

22. května 2016 v 22:45 | Nelogična
Před víc než rokem jsem sepsala návod "Jak mít pravdu na internetu?" Dokonce se to nějak dostalo na titulní stránku, aniž bych někoho musela uplácet. Nyní jsem se rozhodla sepsat návod pro hledače - jak detekovat pravdu v hromadě článků?

Opět Zpovědnice

19. května 2016 v 23:55 | Nelogična
Jsou místa, na která by se nikdo neměl vypravit. Pokud se z nich vrátí živ a zdráv, už víckrát nezopakuje stejnou chybu. Obávám se, že tohle u mě neplatí, neboť na weby s divnými dotazy chodím pořád. Vůbec, radši bych měla vypnout ty internety, leze mi to na mozek. Co se tedy urodilo na Zpovědnici?

Jak na film pro teenagerky?

8. května 2016 v 16:51 | Nelogična
Dost lidí mělo ve svém životě fázi, kdy toužili něco natočit či napsat. Některým se to povedlo, jiným ne. Chcete stvořit film pro puberťačky? Čtěte dál a dozvíte se tajemství úspěchu!

Ty nejlepší otázky při dělání rozhovoru!

20. dubna 2016 v 23:41 | Nelogična
Některé věci člověka naučí jen život. Na všechno ostatní jsou tu mé návody.
Přečetla jsem dost rozhovorů a přišla na tajemství úspěchu! Rozklikněte!
 
 

Reklama