(Ne)užitečné tipy

Jak se naučit na X testů?

16. června 2016 v 23:23 | Nelogična
Školní rok se chýlí ke konci. Někteří již mají uzavřené známky, jiní ještě ne. Období největší vlny testů však máme všichni za sebou. Rozhodla jsem se sepsat svoje úchvatné poznatky, aby se z nich poučila budoucí generace.

Jak na šokující zvrat v příběhu?

5. června 2016 v 15:39 | Nelogična
Pokud tvoříte nějaké dílo, jistě jste se již někdy dostali do bodu, kdy jste cítili, že to chce něco překvapujícího. Čtenáři/sledující už delší dobu dokázali předpovědět, co se stane. Jak je tedy šokovat?

Jak najít pravdu na internetu?

22. května 2016 v 22:45 | Nelogična
Před víc než rokem jsem sepsala návod "Jak mít pravdu na internetu?" Dokonce se to nějak dostalo na titulní stránku, aniž bych někoho musela uplácet. Nyní jsem se rozhodla sepsat návod pro hledače - jak detekovat pravdu v hromadě článků?

Opět Zpovědnice

19. května 2016 v 23:55 | Nelogična
Jsou místa, na která by se nikdo neměl vypravit. Pokud se z nich vrátí živ a zdráv, už víckrát nezopakuje stejnou chybu. Obávám se, že tohle u mě neplatí, neboť na weby s divnými dotazy chodím pořád. Vůbec, radši bych měla vypnout ty internety, leze mi to na mozek. Co se tedy urodilo na Zpovědnici?

Jak na film pro teenagerky?

8. května 2016 v 16:51 | Nelogična
Dost lidí mělo ve svém životě fázi, kdy toužili něco natočit či napsat. Některým se to povedlo, jiným ne. Chcete stvořit film pro puberťačky? Čtěte dál a dozvíte se tajemství úspěchu!

Ty nejlepší otázky při dělání rozhovoru!

20. dubna 2016 v 23:41 | Nelogična
Některé věci člověka naučí jen život. Na všechno ostatní jsou tu mé návody.
Přečetla jsem dost rozhovorů a přišla na tajemství úspěchu! Rozklikněte!

Jak si správně oholit nohy?

9. dubna 2016 v 14:02 | Nelogična
Jaro je opět zpátky a v plné síle. Na to vám každý správný holčičí časopis/web řekne, že je čas ukázat nohy. Obvykle k tomu i dostanete návod, jak se zbavit zimního porostu, pokud jste na to teď nějakou dobu kašlaly. Stejně všichni radí úplně špatně. Ukážu vám správnou cestu!

Internetovým léčitelem snadno a rychle!

13. března 2016 v 23:02 | Nelogična

Na netu můžete být kýmkoliv. Fiktivní postavou, jednorožcem, slavnou osobností, mladou hezkou dívkou, mladým hezkým klukem, mladém hezkém cosi nebo vládcem světa. Vyrojilo se zde plno léčitelů, jenž ochotně radí všem s řešením nemocí. Jak se stát jedním z nich?

Jak zaručeně pomoct člověku s depresemi?

29. února 2016 v 23:57 | Nelogična
Jsou dny, které pomalu ani nestrávíte doma, neboť běháte po akcích.
Pak jsou dny, kdy už nemáte energii na cokoliv, neboť jste ji spotřebovali.
A pak přijde den, kdy píšete článek, ale najednou si usmyslíte, že vlastně chcete datlit o něčem úplně jiném. Tak jsem se vykašlala na svůj návod na zvládnutí crushe a místo toho tu teď píšu o depresi. Super téma. Hm.

Jak vytvořit silnou ženskou hrdinku?

24. ledna 2016 v 12:54 | Nelogična
Po několika článcích, kde jsem pomáhala řešit světové problémy Brava a Zpovědnice, se opět vracím ke klasičtějším návodům. Tentokrát něco pro pisálky - vytváření ženské postavy. Ne jen tak ledajaké - silné ženské postavy! Člověk by si řekl, že na tom není nic těžkého, ale očividně je. Jinak bychom tu neměli hromadu dam v nesnázích.

Nelogično feat. Zpovědnice & Bravo poradna

19. prosince 2015 v 0:20 | Nelogična
Vzhledem k úspěchům minulých článků podobného rázu jsem se ještě jednou odhodlala k návštěvě dvou divných webů - Bravo poradny a Zpovědnice. (No, pořád lepší než mimibazar.)
Jen tak mimochodem, víte o tom, že Bravo bude končit? Kde se pak budu bavit nad rubrikou "Moje poprvé"? Proč? #prayforbravo #jesuisbravo
Pro získání lepších odpovědí jsem si v poradně vymezila jen určitý okruh dotazů. Ano, musela jsem si vyscreenovat i tohle.

Nelogično feat. Bravo poradna

11. prosince 2015 v 23:51 | Nelogična
Ano. Je to tady. Nezačínala jsem podobně i minulý článek? Ok, tak ne, to byl asi jinej, no.
Přemýšlela jsem o tom, co je asi tak můj smysl života. Po dlouhém hloubání, bádání a podobných věcech jsem došla k šokujícímu závěru - budu radit mladým, co buď nedovedou používat mozek, nebo neumí googlit. Vážně. Napřed zkuste hledat sami, až pak poradna. Většina těch příspěvků je zbytečných.

"Nelogično, tohle už ale někdo dělá!" Jistě. Když se mi při návštěvě YouTube zjevila ona videa, docvaklo mi, že už nebudu megasuperoriginální. Po zhlédnutí musím jen podotknout, že tomu prostě chybí ten holčičí můj element. (A přišlo mi, že z toho šlo vyřískat víc a udělat to vtipnější. Tuhle závorku jsem nenapsala.) Jo, když si umanu, že něco napíšu, tak mě nezastaví ani zjištění, že už to dělal někdo přede mnou. Zastaví mě akorát lenost.

Počkat, tyhle sebeobhajující hemzy jsem už psala i k tomu prvnímu článku se Zpovědnicí. Hups. Omlouvám se za čas, který jsem vám sebrala z vašeho života. Teď už vážně - co trápí mladé a jaké je řešení?

Nelogično feat. Zpovědnice 2

15. listopadu 2015 v 0:28 | Nelogična
Podpořena ohlasy u předchozího článku jsem se opě odhodlala potopit se do hlubin tohoto zajímavého koutu internetu.
Stačí to jako úvod?
Dodatek: Jsem zlá a necenzuruju vaše přezdívky. Však se za své příspěvky nestydíte, no né?
Samozřejmě, nikoho nenavádím k vraždě, sebevraždě, jinovraždě a podobným věcem.

Nelogično feat. Zpovědnice

4. listopadu 2015 v 22:28 | Nelogična
Kdysi se v mém mozku zrodil nápad - co takhle projet Bravo poradnu, vyscreenovat pár dotazů a odpovědět na ně na blogu? Následně jsem zjistila, že už to někdo natáčí. Mávla jsem nad tím rukou, že je stejnak jen jeden, tak mi to tak překážet nebude. Pak se objevil druhý. Vzdala jsem se ženiálního nápadu a psala... no, však víte. To, co píšu.
Dnes jsem však pocítila, že přišel čas. Rozhodla jsem se teda místo Bravíčka prolézt Zpovědnici. Ano, tohle je můj osud. Radit lidem. Seriózně, jako vždycky.

Jak na dostatek spánku?

17. října 2015 v 21:23 | Nelogična
Podívejme se, kdo se to ozval!
Ano. Je to neuvěřitelné, ale já píšu. To nikdo nečekal. Wow!
Dneska opět s návodem. Myslím, že bych měla jít dělat do nějaké poradny. Trhla bych balík. Safraporte, jdu do Bravo poradny! Vážně, tam bych se fakt hodila se svými vážně míněnými radami. Ty holky by mi radostí zlíbaly nohy! Počkat, já vlastně nechci, aby mi někdo líbal nohy. Tak nic.

Kterak se zbavit té nové otravné reklamy na blogu?

10. srpna 2015 v 0:11 | Nelogična
Ano, po delší době píšu návod, který myslím vážně. Jak jistě víte, od blog.cz se nám dostalo milého nadělení v podobě bafající reklamy. Naštěstí se jde tohoto otravného "doplňku" zbavit. Nevím, jestli to už sepsal někdo přede mnou, ale zatím jsem to nikde neviděla. I kdyby, je dobré to šířit dál. Šiřte dál moudrost, kterou s vámi sdílím!

Fajn, teď k postupu:
Bylo by dobré se přihlásit ke svému profilu na blog.cz (no shit, Sherlock). Né dobré, nutné! Cvakněte na "Nastavení", pak na "Obecné". Scrollujte dolů a...
...prostě to odklikněte. Tramtadadá! (Taky by bylo chytrý, kdybyste si to nezapomněli uložit.)
Nemusíte mi děkovat, tohle je maličkost. Poděkujte mi, až ovládnu svět a vyřeším všechny světové konflikty!

Tipy pro váš bucket list

17. července 2015 v 0:51 | Nelogična
Neumím psát úvody.
Momentálně mám dost času na to, abych sepsala nějakou tu svou povídku. Dost času na nějaký intelektuální článek měnící pohled na život. Dost času sepsat všechno, co jsem chtěla. Tak... místo toho propátrávám hlubiny jistého fandomu zmítaného hádkami, jestli se tamten hodí k tamtomu či jinému. Pokud jsem kdy měla zdravý rozum, už ho nehledejte. Příliš pozdě.
Tentokrát je článek doprovázený obrázky co nejméně souvisejícími s tématem. Super, ne?

Jak si užít prázdniny v Nelogičnině stylu?

30. června 2015 v 22:49 | Nelogična

Po roce je zde zpátky dvouměsíční období nicnedělání, flákání a lenošení. Jedni by, nebýt únavy ze školy, skákali radostí do vzduchu, druzí si stěžují, že nemají co dělat, a třetí skupina dál pracuje, aby uživila své lemplovité děti. Samozřejmě, tímto Vaše ťuťu ňuňu nechci urazit, jistě jde o velice inteligentní... eh... zvířátka? Rostliny?
Vraťme se k tématu. Ráda bych poradila druhé skupině, jak se správně nakládá s hromadou volného času. Doporučují všechna má já.

Jak bít dokonalým mužem?

6. června 2015 v 0:20 | Nelogična
Opět přicházím s nějakým tím návodem. Tenhle před Vámi ukrývaly ty zlé, zlé, přezlé elity. Já, zachránce všeho lidu a budoucí vládkyně světa, se však nikoho nebojím! Dnes Vám odhalím tajemství bití dokonalým mužem.
Samozřejmě, nejde o žádnou inspiraci článkem na titulce. Vůbec. To by ode mě bylo vysoce nekolegiální - blogeři musí za každou cenu stát při sobě, i když zrovna nestojí, ale... třeba sedí.
Tímto článkem samozřejmě nikoho nepobízím k fyzickému násilí - jen dávám návod, kdybyste ho chtěli využít. Počkat... no, kašlu na upozornění.

Jak napsat slash povídku?

6. května 2015 v 22:44 | Nelogična
Přišlo jaro a s ním láska. Spousta lásky. Koncentrace navzájem se požírajících párů venku stoupá, rozjíždí se čím dál víc akcí, kde může dojít k nějakému tomu seznámení, ptáci si staví hnízda a já jsem... pořád sama. Samozřejmě, ne všichni jsou orientovaní na opačné pohlaví.
Počkat! Jak souvisí láska a jaro s psaním slash povídek? Nevím, jsem zoufalá a už nechci vymýšlet žádný jiný úvod. Fail. Takže jednoduše - toto je návod na slash povídku. Nečekaně. Jste asi čekali podle nadpisu instrukce k sestavení nábytku, že ano?

Jak psát ročníkovou práci?

29. března 2015 v 20:03 | Nelogična
Tak nějak mi přišlo, že bych Vám už mohla chybět, proto se vracím se zbrusu novými radami do života! Jistě, momentálně bych měla psát úkol z češtiny, němčiny, učit se chemii nebo se věnovat své ročníkovce, ale to nechme stranou! Nyní musím poradit Vám, jak na to, abyste sepsali něco totálně úžasného, z čeho si páni a paní učitelé/ky sednou na zadek!

Jak mít pravdu na internetu?

4. března 2015 v 21:18 | Nelogična
Vesmír mi dal signál... fajn, tím vesmírem myslím svůj mozek a signálem nápad, ale chápete, né?
Opět nadešel čas, abych sepsala jeden z dalších návodů, bez kterých se prostě neobejdete. Nyní půjde o něco opravdu praktického - přece jen, na internetu je až směšně snadné se s někým pohádat. Jak na to, abyste vždy měli pravdu, i když ji vlastně nemáte?

Jak být ten největší fanda?

17. února 2015 v 22:49 | Nelogična
Při projíždění všech těch internetů mi došlo, že jsem ještě nesepsala dost podstatný návod, bez kterého lidstvo nemůže dál fungovat. Ano, mluvím o tipech, jak se stát největším fanouškem... čehokoliv. Klidně i těch prošlých housek.

Jak zabránit tomu, aby bylo dítě šikanované?

25. ledna 2015 v 16:21 | Nelogična
Je to tady. Nelogična si opět vzpomněla, že má blog! Počkat, nepoužila jsem tenhle úvod už u jiného článku? Na to nezáleží. Spíš záleží na tom, kde je slibovaný článek o tom, jak poznat, že byste měli žít bez internetu. No, momentálně v mé hlavě. Vzhledem k chystanému referendu na Slovensku (ano, mluvím o té Alianci za rodinu) jsem se opět dočetla, že děti by neměly být adoptované homosexuály kvůli šikaně. Zapřemýšlela jsem tedy, co všechno může být impuls k šikaně, a sepsala to do tohoto jedinečného článku. Čtěte dál, nebudete litovat, slibuju!

Jak si vyzkoušet den života bez internetu?

17. ledna 2015 v 20:21 | Nelogična
Během týdne jsem se sem tam koukla na nějaký ten "TéTéčkový" článek. Už po vyhlášení tohoto tématu mi došlo, že dojde k vysokému nářku na všecky ty ošklivé internety a hromadné sdílení Look Up (ano, k tomuto videu mám speciální vztah... nesnáším ho), ale to množství brekotu a Look Upů mě trošku zaskočilo. A ano, abych si pořádně rýpla a naštvala co nejvíc lidí hned prvním odstavcem, občas jsem si nebyla jistá, jestli nečtu pořád ten samý článek. Vážně.
Původně jsem chtěla napsat návod, podle kterého byste poznali, že už toho internetu bylo fakt bylo moc, avšak někteří zjevně ani nedokáží přežít bez internetu jediný den. Nebojte se, já Vám ukážu, jak se to dělá!
 
 

Reklama