Záznamy mozkové činnosti

Co jsem se naučila od hodně ujetých SJW

30. října 2016 v 1:54 | Nelogična
Rozhodně to nebylo psaní článků v rozumnou denní dobu.
Nebo jejich promýšlení dopředu.
Ničeho nelituju. Pokud se někdo cítí uražen, nechť se tak cítí dál.

Překoná někdy nějaká fanfikce My Immortal?

30. srpna 2016 v 23:54 | Nelogična
Nezáleží na tom, jestli jste v HP fandomu či ne, pravděpodobně jste o ní slyšeli. Možná jste ji i četli. Když zadáte do vyhledávače "worst fanfic ever", vybafne na vás ona. My Immortal, fanfikce napsaná jakousi Tarou, je považovaná za nejhorší fanouškovské dílo všech dob. Letos je to deset let od doby, kdy ji autorka začala dávat na internet. Co když někde existují i horší fanfikce?

Noční výlevy o mém blogování

11. července 2016 v 23:59 | Nelogična
Tenhle blog mám přes tři roky. Svůj úplně první jsem si založila přesně před devíti lety (teda, pokud tenhle článek nevyjde dvanáctýho, protože si k tomu nedokážu sednout dřív, no). Teď jsem chtěla napsat něco vtipného, ale asi se na nic nezmůžu. Nikdy jsem nečekala, že bych u něčeho tak dlouho vydržela. Taky jsem nečekala, že takové výročí budu "slavit" sama. Vlastně... to jsem čekala.

Co je to umění?

26. června 2016 v 0:08 | Nelogična
Je sobota večer, konečně se dá existovat, školní rok se chýlí ke konci a já... dumám.
Z jaké skulinky na mě vykoukne další pavouk?
Viděla jsem úplnou blbost, nebo naprosto geniální dílo?
Jakou další otázku bych sem měla napsat?
A co to sakra je umění?

Proč na to upozorňujete?

4. května 2016 v 20:55 | Nelogična
Jak se vlastně začíná článek o tomto tématu?
Každý z nás někdy narazil na nějaké varování. Cedule, na kterých stálo, že se nemá lézt na sloup vysokého napětí, tohle a onohle se nedá hasit vodou, tadyto je hořlavé/výbušné/toxické, nápis před filmem o tom, že byste ho neměli nelegálně šířit dál atd. V některých případech mi však přijdou upozornění poněkud zbytečná či hloupá.

Bechdel test a sexismus

8. března 2016 v 0:44 | Nelogična
Na internetu naleznete testy na všechno. Dokonce i na to, jak moc jsou vaše oblíbené příběhy sexistické. Dá se však podle Bechdel testu určit onen sexismus v fikci?

Když člověk uvěří kdejaké blbosti

8. února 2016 v 23:06 | Nelogična

aneb Nelogična a nejdivnější přesvědčení, jaká kdy měla.
Lidstvo už od začátku doprovází víra ve všemožné věci. Někteří se klaní božstvu, jiní všude vidí víly, další praktikují podivné rituály. Občas člověk žasně nad tím, jakým pitomostem byl dříve schopen uvěřit. Dnes hodlám psát o stupiditách, jež v mé hlavě působily pravdivě. Upřímně, při myšlence na sepsání tohoto článku jsem se nejprve cítila trochu trapně, ale pak jsem jen pokrčila rameny a šla psát. (Taky jsem mezi pokrčením rameny a začátkem psaní lenošila, avšak to není zas až tak podstatné.)

Proč to těm dětem děláte?

27. června 2015 v 22:06 | Nelogična
aneb Fotky špuntů na sociálních sítích
Takhle to vyznívá, jako kdybych byla proti tomu, abyste si svoje drobátka fotili. Kdepak, takhle to nemyslím. Je fajn mít nějakou vzpomínku (a radši ji nemýt, ať se s ní něco nestane) a případně ji i ukázat skrz sociální síť (třeba přátelům v cizině). U některých se však chytám za hlavu a ptám se, za co toho malého jeho máma trestá. Já chápu (fajn, nechápu, avšak předstírejme opak), že při mateřství s ženou cloumá všechno možné, naplňuje to její existenci a možná se posouvá do nějaké ultramegavyšší úrovně bytí, ale některé snímky fakt není ok ani veřejně vystavovat, ani zachycovat.

Zakázané video? Eh?

27. dubna 2015 v 22:41 | Nelogična
U některých článků přemýšlím, jestli je mám vůbec psát. Proč tlouct do klávesnice kvůli jednomu videu, no né? Koneckonců, na světě se děje tolik důležitých věcí, nač se tedy věnovat něčemu nahranému na internet? Tentokrát půjde o vysoce speciální kousek - prý je neskutečně zakázaný a nic zakázanějšího snad ani neexistuje!

Mýt, nebo bít?

19. března 2015 v 21:08 | Nelogična
Ano, čtete správně.
Ano, myslím to vážně.
Ano, možná někdo přede mnou už měl stejný nápad. Nevím, teď se mi nechce prohrabávat tou hromadou článků.
Ano, i tato věta začíná slovem "ano".
A ano, na chvilku jsem se zdejchla. Asi bych se měla vyjádřit. No, tak... ničeho nelituju! Počkat, to jsem asi psát neměla, že?

"Nesoudím lidi podle vzhledu... nesnáším zmalovaný krávy!"

26. října 2014 v 21:59 | Nelogična
Uhm, jaksi mám nepsané pravidlo, že nebudu zveřejňovat po sobě dva články do stejné rubriky. No. Momentálně to však nevypadá na nějaké to pseudoumělecké veledílko a myslím, že návodů a výzvy bylo v poslední době dost, zatímco v téhle rubrice toho (i přes délku její existence) příliš není. Navíc, tohle je téma, o kterém jsem už chtěla napsat před nějakou dobou. Ano, tehdy to souviselo s jedním článkem na titulce, tentokrát zase s něčím jiným (konkrétně video na YouTube).

O vegetariánech, veganech, všežravcích a... to je asi vše

18. října 2014 v 23:32 | Nelogična
Každý preferuje něco jiného - někdo rád maso, jiný ho odmítá. To je v pohodě, koneckonců, i bez řízků se dá dost dobře žít. Pohroma nastává, jakmile se mezi vegetariány začnou míchat "vegetariáni" (nebo mezi vegany "vegani") nebo se jedinci ze všech tří táborů (ano, vegetariáni a vegani jsou zvlášť, vážně to není to samé) snaží přesvědčit ostatní, že jen jejich způsob stravování je správný. Co nejstupidnějšího vypustili z úst/klávesnice? Jaký na to mám názor? Ano, přesně o tomhle bude celý článek, nic o tom, jestli je jíst či nejíst maso správné.

Na jaké straně jsem?

31. července 2014 v 22:50 | Nelogična
Pozor, pozor, Nelogična opět zapojuje mozek, ačkoliv jde o vysoce bolestivou činnost! Hodlá psát dokonce na TéTéčko, ačkoliv je to tak mainstream. Hipstá!
"A jéje, toho jsem se bála!"

Proč vlastně prohlašuju, že nemám ráda lidi

17. července 2014 v 19:25 | Nelogična
Ehm... proč tohle vlastně, sakra, píšu?
No, protože si můžu psát, co chci! Taky důvod, ale...
Pokud vím, párkrát jsem někde v článcích utrousila, že nemám ráda lidi. Jsem celkem samotářská a dostat mě na nějakou tu společenskou událost nebo jen někam, kde se k sobě hňácá moc Homo sapiens sapiens, je nadlidský výkon, který by si zasloužil ocenění. Aspoň nějakou Nobelovku. Na druhou stranu, nemám ráda lidi, jenž neustále prohlašují, jak nesnáší lidstvo a bylo by lepší, kdybychom všici vychcípali. Jak někoho takového uslyším, stoupne mi krevní tlak a jdu vydupat další kruhy v obilí. Ne, fakt si nemyslím, že bychom radši měli umřít.

Proč se holkám líbí swážeři?

8. května 2014 v 21:44 | Nelogična První, Druhá, Třetí, Stopadesátá
Držte se, Nelogična opět přemýšlí! Ráda totiž používá tu věc, co má na krku. Na světě existuje spousta záhad. Já se dneska pokusím rozlousknout jednu z nich.

Yuri sem, Yuri tam...

6. března 2014 v 19:30 | Nelogična
Jedno z mých já prohlásilo, že už je čas napsat něco na blog z toho seznamu nenadatlených článků, který se každou chvíli zvětšuje. Dnešek je celkem zvláštní - mé čtyřleté já zjevně bylo chytré, když chtělo po rodičích, aby brášku vrátili do porodnice (pochybuju, že by teď vzali třináctiletýho kluka, no), vím, kdo zlikvidoval Dvojčata v roce 2001 (ale nesmím to napsat, jinak prý budu zkoušena z matiky, fyziky a těláku střídavě) a nějak se mi zmenšuje chuť na ovládnutí světa - jde totiž o velmi namáhavou činnost a já jsem od narození líná (kdyby bylo po mým, tak ani nechodím :D). Počkat... já chtěla psát o Yuri! Hupsík...

Dnešní svět... jak originální nadpis!

9. února 2014 v 21:43 | Nelogična První, Druhá, Třetí, Stopadesátá
"Ó, dnešní doba je táááák stráááášlivě špatná!"
"Fujky hnujky, ti třináctiletí smradi dělají hrozný krávoviny! Mně je čtrnáct a jen na tu jejich zkaženou generaci vejrám!"
"Kdo si myslí, že dnešní doba je v něčem dobrá, je ignorantský optimistický tamto, co neřeknu, jelikož by mě to zkazilo!"
Ne, v tomhle duchu se opravdu článek neponese.

"Protože být v klipu nahá je znakem dospělosti!"

30. října 2013 v 21:32 | Nelogična
Ano, milé děti, opět se budeme bavit o hudbě. Tentokrát zmíním i konkrétní jméno, neboť všichni víme, o koho se jedná. Inu, hudební průmysl je inspirující, i když zrovna nevěříte v nový světový bordel a lamináty.

"Ale když ti škareďouncí haters Džusíkovi jen závidí!"

21. října 2013 v 20:43 | Prasopiska
Ano, pomrvila jsem Džusíkovo jméno. Ano, tenhle článek bude úvaha. Ano, bude to o haters a fans Džusíka a Těch-co-kráčí-jedním-směrem-jak-trpajzlíci-ve-Sněhurce. A ano, vím, že vám to došlo, a akorát zbytečně plýtvám slovem ano.

Iluminát za každým rohem, bacha!

1. srpna 2013 v 14:41 | Nelogična
Snad jste pochopili, že nadpis je myšlen ironicky. Blog.cz mi v poslední době hraje výběrem témat do karet, muhehe. Tož, jdeme na to!

Pár postřehů

28. července 2013 v 17:16 | Prasopiska
Takže... teď bych měla nějak inteligentně uvést článek... ehm... nečekejte nic dlouhého a smysl dávajícího. Na to mám moc nevyzpytatelné myšlenkové pochody.
 
 

Reklama